AktualityUncategorized

Skupina KION pokračuje v důsledné realizaci své strategie a je dobře připravena využít příležitostí svého podnikání. „Digitalizace, automatizace, udržitelnost a urbanizace jsou megatrendy, které formují náš svět a náš průmysl. A my působíme uprostřed globálních dodavatelských řetězců,“ řekl Rob Smith, generální ředitel společnosti KION GROUP AG, během valné hromady ve středu 29. května ve Frankfurtu nad Mohanem.

Ve svém projevu Smith zhodnotil finanční rok 2023, který skupina KION uzavřela s dobrými výsledky. Dodal, že pozitivní impulz z předchozího roku dává společnosti důvěru pro aktuální finanční rok.

Smith informoval shromážděné akcionáře o strategickém směru společnosti na jejích klíčových trzích a jejím zaměření na inovace: „Budoucnost společnosti KION do značné míry závisí na našem výzkumu a vývoji.“ Jako příklad představil generální ředitel nedávno uzavřený projekt, který přináší do praxe digitální dvojče výrobního prostředí nebo skladu. Společně s renomovanými partnery, jako je Google, pracuje skupina KION na AI platformě budoucnosti, která umožní například lokalizaci veškerého zboží a vozíků ve skladu v reálném čase.

Na valné hromadě zastupovalo přibližně 140 akcionářů více než 84 procent základního kapitálu. Během valné hromady většina akcionářů schválila všechny návrhy předložené dozorčí radou a představenstvem, včetně rozdělení dividendy ve výši 0,70 € na akcii (předchozí rok: 0,19 € na akcii), což odpovídá výplatnímu poměru přibližně 30 procent, a včetně reformovaného systému odměňování představenstva, který schválilo téměř 96 procent akcionářů. Při reformě systému odměňování představenstva zohlednila KION GROUP AG mimo jiné i předchozí zpětnou vazbu od akcionářů.

Další informace o valné hromadě a všech výsledcích hlasování naleznete zde:

https://www.kiongroup.com/en/Investor-Relations/Shareholders-Meeting/
https://www.kiongroup.com/en/Investor-Relations/Financial-News/

Zdroj: KION Group