Události
V současné době probíhají přípravy na veletrhy GGS – Trade Dangerous Goods // Hazardous Substances a Fuel & Gas Logistics. Oba veletrhy se uskuteční současně na výstavišti Leipziger Messe od 22. do 24. října 2024. Vystavovatelé se nyní mohou na oba veletrhy registrovat online. Bude to již čtvrtý ročník GGS, zatímco Fuel & Gas Logistics slaví svou premiéru. Vystavovatelům i odborným návštěvníkům nabízí tato nová veletržní dvojice nepřeberné množství synergií a spoustu přidané hodnoty. Od roku 2024 se budou GGS a Fuel & Gas Logistics konat v sudých letech ve čtvrtém čtvrtletí.

„Pořádáním obou těchto mezinárodních veletrhů současně jsme vytvořili silné veletržní duo. Témata probíraná v GGS a Fuel & Gas Logistics se dokonale doplňují, díky čemuž se veletrhy skvěle podporují,” říká Markus Geisenberger, generální ředitel společnosti Leipziger Messe. Jedním z důvodů kompatibility je, že téměř každý přepravní nebo logistický proces zahrnující zdroje energie, maziva a průmyslové plyny spadá do kategorií přepravy nebezpečného zboží nebo manipulace s nebezpečnými látkami.

„Lipsko je pro tuto veletržní dvojici vynikajícím místem. Jako logistický uzel v regionu se silným chemickým průmyslem a rostoucím vodíkovým významem nabízí tato lokalita skvělé příležitosti pro naše cílové skupiny,” pokračuje Geisenberger.

Projektový ředitel Matthias Kober dodává: „V současné době vedeme řadu jednání a zažíváme silný zájem o GGS a Fuel & Gas Logistics ze sektorů, které jsme kontaktovali. Jsme rádi, že jsme již obdrželi první registrace vystavovatelů na oba veletrhy. To nám dává impuls, který potřebujeme. Poté, co jsme museli v roce 2020 kvůli pandemii zrušit GGS a čelili jsme náročným ekonomickým podmínkám v roce 2022, nyní opět usilujeme o národní a mezinárodní růst. Jsme také velmi optimističtí ohledně premiéry logistiky paliv a plynů.” Vystavovatelé mohou při registraci do 18. dubna 2024 těžit z atraktivních cen za rychlou rezervaci.

GGS se v loňském roce úspěšně restartoval po pandemické pauze v roce 2020, přičemž 88 procent vystavovatelů rádo tento veletrh dále doporučuje jako průmyslovou platformu. Navíc 85 procent vystavovatelů potvrdilo, že návštěvníci jsou velmi dobře kvalifikovaní a 76 procent vystavovatelů by se rádo vrátilo k účasti na příštím ročníku GGS. Pozitivní výsledky ankety vystavovatelů ukazují, že veletrh je dobře koncipován. GGS se zaměřuje na řešení, produkty a služby pro přepravu a skladování nebezpečných věcí, intralogistické procesy zahrnující nebezpečné látky a bezpečnou manipulaci s nebezpečným zbožím a látkami. Veletrh je navržen tak, aby oslovil odborníky s rozhodovacími pravomocemi, manažery odpovědné za dopravní a logistické procesy, jakož i pracovníky v oblasti bezpečnosti a ochrany.

Kromě toho bude pokračovat spolupráce s německou federací průmyslu nebezpečného zboží Gefahrgutverband Deutschland (GGVD). GGVD je i nadále koncepčním sponzorem GGS a podporuje návrh doprovodného, prakticky orientovaného konferenčního programu.

Současně s veletrhem GGS bude v Lipsku zahájena logistika paliv a plynu. Tento nový veletrh je pokračováním veletrhu PetroTrans, který se v Kasselu konal až do roku 2018. Pokrývá celý logistický řetězec včetně přepravy, manipulace, skladování a obchodování s fosilními, obnovitelnými a syntetickými zdroji energie, mazivy a průmyslovými plyny. Fuel & Gas Logistics zahrnuje rozšiřující se produktová portfolia, která se v současné době rozvíjejí v oblasti energetiky a obchodu s palivy, a zohledňuje rostoucí význam obnovitelných a syntetických paliv v důsledku transformace energetiky. Mezi další jedinečné rysy nového veletrhu patří zaměření na materiály ve všech státech od kapalných a pevných látek až po plyn, stejně jako intermodální přístup k dopravě, který pokrývá silnice, železnice a vodní cesty.

Moderní výstaviště v Lipsku poskytuje flexibilní a rozsáhlou infrastrukturu pro vystavovatele na obou veletrzích s přízemním přístupem vozidel do výstavních hal. Logistické koncepty společnosti Leipziger Messe, které jsou již léta úspěšně vyzkoušeny a testovány, navíc umožňují nekomplikovanou montáž a demontáž výstavních stánků a bezproblémovou technickou a organizační realizaci.

Zdroj: Leipziger Messe

Foto: Václav Podstawka