Události
Letošní jubilejní patnáctý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International je již definitivně historií. Co nového nabídnul účastníkům, kteří pražský Břevnovský klášter tradičně zaplnili v souladu s platnými předpisy do posledního místa?

Programu letošního SpeedCHAINu vévodil mix témat reflektujících jak zkušenosti firem z jejich fungováním v době globální krize, tak i těch, která souvisejí s jejím překonáním a vykročením do podmínek takzvaného nového normálu. I proto letošní SpeedCHAIN nesl označení 20:21 symbolizující inspiraci širokou škálou témat poskytující unikátní prostor pro odbornou diskuzi. Mezi ta nejvíce skloňovaná patřila letos témata spojená s odolností dodavatelského řetězce, automatizací a digitalizací procesů, přípravou na důsledky akceptování principů evropského projektu Green Deal a přetrvávajícím narušením plynulosti globálního dodavatelského řetězce. Program konference obohatily aktuální zkušenosti takových společností, jako jsou ŠKODA Auto, TOYOTA, Česká pošta, Zalando, Nestlé, či Panattoni, 108 AGENCY, Balíkobot.

Sázkou na jistotu ve snaze dále rozšířit společenský rozměr platformy konference SpeedCHAIN byl tradiční odpolední Beer Time Get-together, který příjemně propojil celodenní odborný program v jednotlivých sekcích s večerním slavnostním VIP Logistic Rendezvous. S laskavým přispěním společností K-Servis a Vinařství Pastorek tak i letos konference SpeedCHAIN nabídla neformální prostor pro networking mezi jednotlivými účastníky – to vše nad sklenkou prémiového českého piva či vína v neopakovatelné atmosféře Benediktýnské vinárny a Sally Terrena Břevnovského kláštera.

V pořadí již pětadvacátý ročník gala večera VIP Logistic Rendezvous byl již tradičním vyvrcholením celého prvního konferenčního dne. Programem večera všechny účastníky elegantně provedla Adéla Gondíková s hudební skupinou Olympic Revival Band. Kromě bohatého rautu nabídl společenský večer také předávací ceremoniály hned několika ocenění: GRYF 2021 – ocenění logistické osobnosti roku si v Tereziánském sále převzal Petr Rožek, výkonný ředitel SSL ČR, a SpeedCHAIN Supply Chain Award získala společnost EPAL v čele s  Milanem Kovaříkem, výkonný ředitelem Zemského výboru EPAL pro ČR a SR. Celý společenský večer, tentokrát v duchu RETRO, stylizoval atmosféru do období osmdesátých let dvacátého století. V prostorách Břevnovského kláštera tak ožila prodejna Tuzex s nabídkou sortimentu exkluzívního dobového zboží, kvetl zde obchod s nedostatkovými céčky a účastníci měli možnost propadnout hazardu v podobě skořápek o tuzexové bony ze speciální konferenční edice.

Rádi bychom za úspěch, který letošní ročník konference SpeedCHAIN zaznamenal, poděkovali všem třiašedesáti partnerům, třiadvaceti mediálním partnerům, speakerům, moderátorům i účastníkům z celého světa. Vy jste těmi, kdo SpeedCHAIN od samotného počátku dělají tím, čím je: Totiž výjimečnou platformou pro výměnu informací, odbornou diskusi, formální a neformální setkávání lidí se zájmem o moderní logistiku. Všem vám moc děkujeme a těšíme se na setkání opět nejpozději na šestnáctém ročníku konference SpeedCHAIN v roce 2022.

Text a foto: Reliant