Manipulace a technika
Různé regálové technologie jsou nepostradatelnou součástí v řadě podniků nehledě na to, zda se zabývají čistě jen skladováním nebo je to nutnost pro chod podnikání, například ve výrobním závodě, obchodě nebo autoservisu. Regály jsou ovšem finančně nákladnou položkou při vybavení požadovaných prostorů, a proto podnikatelé často hledají možnost úspory při jejich nákupu. Řešením je pořídit bazarové regály od specializované společnosti. Taková společnost navíc pomůže i těm, kdo chtějí regály rychle a bezstarostně prodat.

Předním poskytovatelem těchto služeb je společnost Pematros. V tomto článku se dozvíte, co můžete u Pematrosu očekávat při nákupu použitých regálů a jak probíhá jejich výkup.

Bazarové regály – kvalita a funkčnost nových, ale za nižší cenu

Zaručeným způsobem, jak ušetřit při nákupu regálů nebo regálových systémů, je poptat se po použitých, avšak nepoškozených kusech u důvěryhodné společnosti. Pematros má vždy v nabídce široké množství bazarových regálů, ze kterých si můžete vybrat ty pravé do vašeho skladu. Pokud nejsou poptávané regály v bazarovém stavu skladem, dokáží požadované sehnat přes své evropské partnery, se kterými Pematros spolupracuje.

U bazarových regálů se při výkupu kontroluje jejich kvalita, funkčnost a vzhled, takže pochyby o jejich spolehlivosti nejsou na místě. Počítat dokonce můžete s minimálně šestiměsíční zárukou. Bezchybný stav regálů přitom umožňuje výrazně delší životnost, ve vašem skladu regály vydrží klidně desítky let. Dopravu regálů na určené místo Pematros zajistí buď prověřenou dopravní společností nebo nakládka může proběhnout na vámi přistavený vůz. Domluvit se je možné rovněž na jejich odborné montáži.

Mezi doplňkové služby Pematrosu patří garance zpětného odkupu regálů, což se hodí v případě, že je máte v úmyslu využívat jen omezenou dobu. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o rok, nebo deset let. Díky stanovení částky, za kterou regály později prodáte zpět, budete předem vědět, kolik vás bude jejich užívání přesně stát. V podstatě tak jde o princip dlouhodobého pronájmu.

Výkup použitých regálů

Pematros samozřejmě nabízí také výkup použitých regálů, což jistě oceníte, třeba když plánujete do současných skladovacích prostorů pořídit jiný typ regálů, nebo bohužel musíte ukončit či omezit provoz svého podniku. Regály a regálové systémy, i ty použité, jsou poměrně hodnotné zboží. Ovšem najít správného kupce, který dokáže zařídit všechny činnosti spojené s prodejem regálů, není úplně jednoduché. Možnost bezstarostného a rychlého výkupu je užitečná služba, která nejen ve zmíněných případech přijde vhod.

U Pematrosu probíhá výkup regálů takovým způsobem, aby pro vás jejich prodej představoval co nejméně starostí. Stačí se jen domluvit na ceně a už nemusíte vůbec nic řešit – zaměstnanci společnosti zajistí demontáž regálů i jejich odvoz a více už je neuvidíte, natož abyste se museli o něco starat. Za demontáž ani odvoz regálů či regálových systémů nic neplatíte. Další velkou výhodou prodeje regálů do rukou specialistů je to, že nemusíte mít strach, zda dostanete včas zaplaceno, nebo jestli vůbec dostanete své peníze. Platba za regály probíhá ještě před nakládkou, a to buď hotově nebo zálohovou fakturou dle vašeho přání. Za regály navíc dostanete férovou částku.

Protože regály čeká prodej do nových skladovacích prostorů a společnost Pematros poskytuje záruku na jejich stav, funkčnost a spolehlivost jejím zákazníkům, musí být při výkupu v odpovídajícím stavu, jak už bylo zmíněno výše. Ať už se tedy jedná pouze o několik desítek regálů, nebo kompletní vybavení obrovské skladovací haly, regály musí být funkční a nesmí na nich být viditelné známky fyzického poškození.

O společnosti Pematros

Společnost Pematros se pohybuje v oblasti regálových technologií od roku 2015, kdy byla založena. Specializuje se jak na vybavení skladovacích hal a dalších velkých prostorů, jako jsou výrobní prostory a archivy, tak i menší regálové celky, které lze využít třeba v kanceláři nebo domácí garáži. Své služby společnost nabízí nejen v České republice, ale také na Slovensku.

Její komplexní služby zahrnují prodej nových i použitých regálů a regálových systémů a jejich výkup, a to včetně doplňkových služeb – montáže, demontáže, dopravy či zpětného odkupu. Samozřejmostí je také poskytování poradenství v této oblasti. Součástí prodeje regálů je proto prohlídka spojená s přesným zaměřením skladovacího prostoru u zákazníka. Následuje vypracování až několika možných variant založených na zkušenostech odborníků v oblasti skladování, ze kterých si zákazník může vybrat takovou variantu, která bude nejvíce vyhovovat jeho potřebám a požadavkům.

Text a foto: Permatros