Distribuce a zásobování
Společnost ROHLIG SUUS Logistics oznámila akvizici s českou společností Joppa Logistics, která se specializuje na silniční sběrnou službu, logistiku a skladování. Touto akvizicí SUUS zdvojnásobí svůj tržní podíl na trhu v České republice a upevní tak svoji pozici ve střední a východní Evropě. Jde o první zahraniční akvizici společnosti, která navazuje na převzetí polské společnosti Expert před několika měsíci. Společnost Expert se specializuje na dodávky “last mile” a služby s přidanou hodnotou. K podpisu smlouvy došlo dne 6.6.2023 a dokončení celé transakce se očekává v následujících týdnech tohoto roku.

Společnost ROHLIG SUUS Logistics od zahájení své činnosti v České republice v roce 2018 posilovala své služby zejm. v letecké, námořní a silniční dopravě. Na konci roku 2022 otevřela svůj první sklad v Brně. Joppa Logistics je naproti tomu soukromá česká společnost s pobočkami v Brně, Zlíně, Olomouci, Ostravě a Praze. Fúze se společností Joppa Logistics je v souladu s jedním ze strategických cílů SUUS, a tím je posílení své pozice ve střední a východní Evropě.

„S ohledem na turbulence na trhu a geopolitickou situaci je odolnost dodavatelských řetězců našich zákazníků jednou z našich nejvyšších priorit,“ říká Tadeusz Chmielewski, majitel ROHLIG SUUS Logistics. “Dokonale tomu rozumíme a jsme schopni poskytovat diverzifikované služby a globální pokrytí. Naším cílem pro příští roky je rozvoj našich zahraničních aktivit, a to i prostřednictvím akvizic malých a středních firem, které se chtějí zapojit do celosvětové sítě. Česká republika je pro nás obzvláště důležitým trhem, proto jsem velice rád, že právě zde probíhá naše první mezinárodní akvizice. Díky ní nabídneme ještě širší spektrum služeb českým, polským i mezinárodním společnostem, pro které je celý region často považován za jeden trh.“

Jiří Chládek, generální ředitel ROHLIG SUUS Logistics v České republice, říká: „Už léta se specializujeme na spediční služby, 4PL, poradenství a řízení dodavatelského řetězce. Joppa Logistics nám umožní rozšířit rozsah operací a posílit naši pozici v oblasti mezinárodní sběrné služby, smluvní logistiky a vnitrostátní distribuce v České republice. Po spojení se zaměříme na další rozvoj této oblasti – plánujeme navýšení skladových prostor nabízených našim zákazníkům, rozvoj námořní a silniční sběrné přepravy. Vše i díky spolupráci s dalšími společnostmi SUUS v regionu a globální síti našeho německého partnera, firmy Röhlig.”

Josef Drozdík, majitel společnosti Joppa Logistics, dodává: „Vstupem do mezinárodní rodiny ROHLIG SUUS Logistics získáme nové možnosti rozvoje. Naši klienti budou mít přístup k vyspělým technologiím, novým logistickým službám a v celém regionu budou moct působit snadněji. Věřím, že díky organizační kultuře SUUS zaměřené na vztahy a spolupráci přinese tato transakce také mnoho výhod všem našim zaměstnancům.“

Společnost plánuje dále rozvíjet své smluvní logistické, intermodální, železniční, LCL, FCL, LTL a FTL služby na dalších trzích střední a východní Evropy. Systematickým rozvojem včetně akvizic se společnost snaží stát logistickým operátorem první volby v regionu pro společnosti, které hledají partnera na lokálním trhu a které požadují v oblasti globálních dodavatelských řetězců komplexní řešení.

Zdroj: ROHLIG SUUS