Distribuce a zásobování
Předvánoční logistika pro mezinárodního logistického providera společnost DACHSER Czech Republic začíná někdy na sklonku prázdnin a hektický podzim je tradičně zatěžkávací zkouškou logistické sítě společnosti. Velkokapacitní sklady e-shopů, obchodní řetězce i prodejny se zásobují vánočním zbožím a zimními kolekcemi tak, aby byly nakupujícím k dispozici přibližně od října. DACHSER uspokojuje jejich požadavky plným zapojením své globální logistické sítě.
Jan Polter

 „Podzim představuje pro většinu segmentů špičku, a to nejen pro retail, ale i pro výrobní společnosti, které se předzásobují pro plynulé pokračování výroby i po vánočních svátcích,“ vysvětluje Jan Polter, obchodní ředitel DACHSER Czech Republic. Logistická síť pozemních exportně orientovaných přeprav sběrné služby společnosti DACHSER dokáže podle něho takové špičky absorbovat a dle charakteru zboží a cílové destinace jsou zásilky také častěji distribuovány celovozovými přepravami. V importech byl letošní rok daleko náročnější než v minulosti. Velká většina spotřebního zboží se do Evropy dováží po moři z jihovýchodní Asie. Vzhledem k přerušení dodavatelských řetězců ze těchto vzdálených destinací v důsledku pandemie a dalších vlivů však letos panuje na trhu s námořními a leteckými přepravami velký nedostatek kapacit a s tím spojená historicky nejmenší spolehlivost. Jan Polter k tomu uvádí: „Zejména v takových situacích velmi oceňujeme naše IT systémy a propojení přes EDI s našimi zákazníky. Aktuální a kvalitní data jsou pro plánování logistických i lidských kapacit v období špiček a akutního nedostatku kapacit klíčová. Umožňuje nám to hledat na volatilních přepravních trzích včas vhodná řešení.“

Největší předvánoční špička pro DACHSER Czech Republic již skončila, společnost se ale rozhodla pro systémové řešení sílících požadavků na přepravy zásilek i mezi Vánocemi a Novým rokem a letos otevírá DACHSER Christmas-HUB. „I během vánočních svátků, kdy ve srovnání s předvánoční špičkou objemy obvykle výrazně klesají, budeme pokrývat požadavky našich zákazníků, a to systémovým způsobem. Naše síť sběrné služby zůstane operativním zapojením DACHSER Christmas-HUBu plně funkční i v tomto období,“ dodává na závěr Jan Polter.

Zdroj: DACHSER Czech Republic