Aktuality

Mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss má za sebou další akci, kde pohyb pomáhá. I letos se její zaměstnanci po celém světě zapojili do charitativního běhu Wings for Life World Run, jehož cílem je vybrat peníze na výzkum léčby pacientů s poraněním míchy.

Za Českou republiku v neděli 5. května vyběhlo dohromady 40 zaměstnanců spolu s členy České asociace paraplegiků CZEPA. „Z oficiálního místa závodu v pražské Stromovce s fantastickou atmosférou jsme vyrazili v počtu 25 účastníků a další kolegové běželi v místech svých poboček. Opět jsme tak spojili síly pro dobrou věc a odpoledne si skvěle užili,“ uvedl Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Celosvětová akce se tradičně koná najednou ve 35 městech, ale se speciální aplikací je možné běžet prakticky kdekoliv. Všichni závodníci přitom startují ve stejný čas – v 11:00 UTC, koordinovaného světového času. Například v Anglii tak závod odstartoval ve 12 hodin, zatímco na Floridě sportovní nadšenci vyběhli už v 7 hodin ráno. Čeští závodníci se postavili na start hodinu po poledni.

Do 11. ročníku závodu se zapojilo celkem 64 zaměstnanců Gebrüder Weiss z 8 zemí – České republiky, Hong Kongu, Maďarska, Německa, Rakouska, Slovenska, Švýcarska a Ukrajiny, kteří dohromady urazili 571,93 km. Nejlepším běžcem mezinárodního týmu se stal Vít Svoboda z Gebrüder Weiss ČR, který uběhnul úžasných 34,4 km, než ho dojelo vozidlo Catcher Car, které závodníky stíhá.

„Do závodu, který podporuje a pomáhá lidem s postižením míchy, se naše společnost zapojuje pravidelně. Díky tomu získává naše firemní moto ‘GW znamená pohyb’ úplně nový rozměr. Stejně jako v předchozích letech jsme se akce zúčastnili spolu s členy České asociace paraplegiků CZEPA, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Odhodlání a pozitivní přístup lidí s takovýmto postižením je pro nás velkou motivací a vážíme si toho, že se můžeme podílet na společných projektech,“ dodal Jan Kodada.

Zdroj: Gebrüder Weiss