Aktuality

V rámci ocenění Mastercard Obchodník roku 2020 budou po osmnácté vyhlášeni nejlepší obchodníci působící na českém trhu. Současně se zahájením tohoto ročníku bylo spuštěno hlasování veřejnosti, a zákazníci tak mohou vybrat svého nejoblíbenějšího obchodníka. Hlasovat v kategorii Cena veřejnosti je možné od 19. října 2020 až do 17. ledna 2021 prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz. Hlasující se mohou zároveň zúčastnit soutěže o 10 Apple iPadů a 100 předplacených karet Mastercard v hodnotě 1 000 Kč. Generálním partnerem soutěže je společnost Mastercard.

„Ocenění Mastercard Obchodník roku každý rok rozvíjíme. V letošním roce došlo k výraznému navýšení obratů e-commerce o více než jednu čtvrtinu, a i vzhledem k tomuto progresivnímu růstu jsme se rozhodli zařadit separátní kategorii e-shopů. Spotřebitelé mohou hlasovat i v dalších nových kategoriích, mezi které jsme zařadili lékárny, hračky a knihy,“ řekl Michal Čarný, generální ředitel Mastercard pro Českou republiku a Slovensko. „Důležitým aspektem je také schopnost obchodníků přizpůsobovat se dění na trhu. Odborná porota kategorie „Inovace roku – Nová realita obchodu“ bude mít letos proto za úkol nominovat inovace na straně retailu, které nejlépe reagovaly na měnící se trh v době pandemie koronaviru a zároveň šlo o dlouhodobě fungující koncept,“ dodal Michal Čarný.

„Cena veřejnosti je mezi obchodníky považována za jednu z nejprestižnějších kategorií. Každý rok vnímáme velmi intenzivní růst zájmu zákazníků ocenit služby svého oblíbeného obchodníka. V loňském ročníku hlasovalo přes 140 tisíc lidí, což řadí ocenění Mastercard Obchodník roku mezi nejpopulárnější české ceny vůbec,“ doplnil Michal Čarný. Veřejnost může pro své nejoblíbenější obchodníky hlasovat v období od 19. října 2020 do 17. ledna 2021 prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz. Hlasující se mohou zároveň zúčastnit soutěže o 10 Apple iPadů a 100 předplacených karet Mastercard v hodnotě 1 000 Kč.

Zdroj: Ogilvy