Aktuality

Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 obdržel stavební povolení na haly budoucího parku P3 Plzeň Myslinka. Budovy s celkovou plochou přibližně 64 000 m2 developer nabízí k výstavbě na míru konkrétním zájemcům. Od podepsání nájemní smlouvy se mohou nastěhovat přibližně do desíti měsíců.

Plzeňsko patří na trhu průmyslových nemovitostí k jedněm z nejžádanějších. Přispívá k tomu silné zastoupení průmyslových firem a zejména geografická blízkost západního souseda. Také park P3 Plzeň Myslinka těží z blízkosti dálnice D5 a města Plzeň, přičemž obojí je od parku vzdálené jen pár minut. Zajímavé synergie by mohl přinést fakt, že jen šest minut cesty odsud, v Nýřanech, se nachází park P3 Plzeň, který si velmi oblíbily zejména výrobní firmy a společnosti s orientací na automobilový průmysl. Pro logistiku může být výhodou nejenom přímé napojení na dálnici D5, ale i blízký železniční terminál kontejnerové přepravy.

„P3 Plzeň Myslinka je skvělým místem pro rozvoj výrobního nebo logistického byznysu kvůli blízkosti krajského města a dálnice D5. Díky možnosti výstavby na míru si může nový nájemce halu uzpůsobit přesně podle svých představ, což je v praxi často výhodnější než si pronajmout zdánlivě levnější halu, ale bez možnosti zvláštních stavebních nebo provozních úprav,“ řekl Aleš Zacha, šéf developmentu P3 pro Českou republiku.

Developer plánuje postavit celkem pět hal s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 64 tisíc m2, k dispozici budou jednotky od 3 500 m2 do 30 000 m2. V první etapě vzniknou dvě haly o rozloze 7 000 m2 a 9 600 m2. K nastěhování mohou být přibližně do desíti měsíců od podpisu smlouvy. Všechny haly budou splňovat vysoký standard certifikace BREEAM Excellent. Zateplené můstky, kvalitní izolace a použití LED osvětlení představují úsporu na energiích. Šetrnější přístup k životnímu prostředí naplňuje i použití udržitelnějších stavebních materiálů a výsadba zeleně respektující místní druhovou skladbu.

Další výstavbu developer aktuálně realizuje v Lovosicích a také na svém historicky prvním českém brownfieldu v Ostravě-Vítkovicích.

Zdroj: P3