Aktuality

Přepravní společnost VCHD Cargo nabídla pomocnou ruku svým kolegům z Ukrajiny a podpořila jejich rodiny. Pro příbuzné a blízké svých zaměstnanců prchající před ruskou invazí zajistila ubytování a poskytla jim finanční prostředky pro nový začátek v České republice.

VCHD Cargo považuje spolehlivé řidiče za svoji největší devizu a snaží se jim jejich náročné povolání co nejvíce usnadnit. Část zaměstnanců je ukrajinského původu a právě oni v souvislosti s válečným konfliktem v jejich zemi čelili velmi náročné situaci. „Jsme rodinná firma a naše stálé řidiče dobře známe, proto rozhodnutí o pomoci ukrajinským rodinám našich zaměstnanců padlo hned v první dnech rusko-ukrajinského konfliktu,“ vysvětluje Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo, a dodává, „věděli jsme, že není lehké se integrovat do české společnosti. Najít si školku, školu, práci vyžaduje určitý čas.“ Společnost VCHD Cargo proto zajistila pro osm rodin žen, dětí a jejich příbuzných v seniorském věku – bezplatné ubytování a vybavení bytových jednotek a každé rodině přispívala čtvrt roku každý měsíc na základní životní potřeby. VCHD Cargo tak přímo rozdělila 240 tisíc korun, vedlejší investice do vybavení činily 70 000 korun.

Kromě toho svým kolegům v nelehké životní situaci přispěli i ostatní zaměstnanci, a to jak finanční částkou (celkem vybrali 23 500 korun), tak i sbírkou oblečení, hraček a potřeb do domácnosti.  „Jsme moc rádi, že kolegové drží při sobě. Ukázalo se to nejen v první vlně covidové pandemie, ale i nyní, v další bezprecedentní situaci,“ oceňuje Petr Kozel.

Zdroj: VCHD Cargo