Aktuality

Česká přepravní firma VCHD Cargo oznámila své plány pro další strategický rozvoj. Navzdory zpomalení ekonomiky schválila investiční plán, který počítá s udržením flotily nákladních vozidel v průměrném stáří 3 roky. V souladu s tím pořídila letos do konce října už 28 nákladních tažných vozidel a 13 přípojných vozidel.

VCHD Cargo je česká přepravní firma s rodinným kapitálem, která na trhu funguje od roku 1997. Věnuje se silničním nákladním přepravám, specializuje se na linkové přepravy běžného zboží, ale i potravin a nebezpečných věcí. Její strategie je založená na vysoké spolehlivosti doručování. To bylo v letošním roce mimořádně podrobeno hned několika zkouškám.

„Letošní situace je složitá ve všech směrech. Pandemie COVID-19 ztěžuje práci nejen řidičům ve smyslu přísných hygienických nařízení, omezených vjezdů a vysokého rizika nákazy na cestách, ale i dispečerům a manažerům při operativním i strategickém plánování,“ uvedl Petr Kozel, předseda představenstva VCHD Cargo. „Přestože jsme letos investovali přes půl milionu korun do ochranných a dezinfekčních pomůcek pro naše zaměstnance i do techniky, pokračujeme v obnově našeho vozového parku, který je garancí spolehlivé a bezpečné jízdy.“

Firma přijala sedmiletý investiční plán pro obnovu vozového parku tak, aby maximální průměrné stáří všech vozidel nebylo vyšší než tři roky. Cílem je minimalizovat odstávku vozidel kvůli poruše či nutnosti servisních prací. V současné době čítá flotila v České republice a v Německu přes 160 nákladních tažných vozidel a 170 přípojných vozidel. Do konce roku počítá společnost s pořízením ještě více než deseti dalších. Rozhodujícími dodavateli jsou v současné době značky Mercedes, Scania a Volvo.

„Věříme, že moderní technika, vysoká kvalita údržby a zkušení profesionální řidiči přispějí k tomu, aby VCHD CARGO byla i nadále vyhledávaným partnerem pro evropské zákazníky,“ dodal Petr Kozel.

Zdroj: VCHD CARGO