Aktuality

Společnost Emirates SkyCargo dopravila vakcíny proti COVID-19 pro Dubajský úřad pro zdraví (Dubai Health Authority). Vakcíny vyrobené společností Pfizer-BioNTech byly do Spojených arabských emirátů přepraveny z Bruselu letem Emirates EK 182 dne 22. prosince 2020 a na mezinárodní letiště v Dubaji dorazily ve 22:15 hodin místního času.

Po příletu do Dubaje byly kontejnery s vakcínami prioritně vyloženy z letadla a poté odvezeny do vyhrazeného farmaceutického zařízení nákladní divize Emirates SkyPharma, aby byly odbaveny a dostaly povolení k dodání. Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates, uvedl: „Společnost Emirates je hrdá na to, že přepravila první várku vakcín Pfizer proti COVID-19 pro Dubajský úřad pro zdraví do Spojených arabských emirátů. Náš systém zdravotní péče hraje absolutně klíčovou roli v boji proti viru COVID-19. Rád bych poděkoval všem, kteří se v posledním roce podíleli na ochraně životů těch nejzranitelnějších z nás. Jako projev úcty a uznání za nepřetržitou práci a péči o zdraví obyvatel i návštěvníků ve Spojených arabských emirátech nám bylo ctí vakcíny naším letem přepravit zdarma.“

Nabil Sultan, senior viceprezident pro nákladní divizi Emirates poznamenal, že díky efektivnímu vizionářskému řízení si Dubaj udržela v době pandemie svou pozici globálního logistického uzlu pro transport životně důležitého nákladu, včetně ochranných pomůcek, zdravotnických potřeb, vakcín, potravin a dalších nezbytných surovin. Emirates SkyCargo zřídila největší letecký uzel na světě pro distribuci vakcín proti COVID-19 a díky němu i pokročilým technologiím je připravena podporovat nejen Dubaj, ale i země po celém světě, včetně trhů s omezenou infrastrukturou chladicího řetězce.

Zdroj: Emirates SkyCargo