Aktuality

DB Schenker otevřel nový, vysoce udržitelný skladový terminál pro region Tampere ve Finsku. S tímto terminálem, který se nachází nedaleko Lempäälä, se DB Schenker daří významně rozšířit služby zelené logistiky ve Finsku. Z Lempäälä začnou brzy vyjíždět plně elektrické dodávky, aby obsloužily centrum Tampere. Kromě zimního období, by k nabíjení vozidel měla zcela zajistit energie z vlastní solární elektrárny.

„Nový terminál v Tampere prokazuje naše úsilí o logistiku šetrnější k životnímu prostředí. Skutečnost, že pro flotilu v Lempäälä vyrábíme vlastní solární energii, to jen potvrzuje,“ řekl Cyrille Bonjean, ředitel pozemní přepravy DB Schenker pro Evropu.

Solární elektrárna na terminálu má plochu 1750 metrů čtverečních, výkon 250 kWp a odhadovanou roční výrobu 200 MWh. Budova terminálu bude také využívat geotermální energii a další udržitelná řešení, jako je zelený (recyklovaný) asfalt, LED osvětlení a vzduchotěsné nakládací rampy. Kromě toho se DB Schenker stal klimatickým partnerem regionu Tampere (resp. Pirkanmaa) v programu uhlíkově neutrálního Tampere.

Zdroj: DB Schenker