Aktuality

Mezinárodní cyklistická výzva společnosti Gebrüder Weiss se setkala s nečekaně velkým zájmem a nadšením účastníků, kteří tak již šestkrát překonali původní cíl objet zeměkouli. Díky celkově ujetým 247 000 km se firemní zalesněný areál v Togu rozrostl o 5 000 stromů.

Cyklistická kampaň logistické společnosti Gebrüder Weiss nazvaná „Cycling around the World“ slaví nečekaný úspěch. Cyklisté po celém světě šlápli do pedálů a půl roku zaznamenávali a přičítali ujeté kilometry do cyklistické aplikace. Celkem zdolali 247 000 km, což pro lepší představu znamená šestkrát objet rovník. Účastníci tak několikanásobně překonali očekávání. Původním cílem bylo jednou objet zeměkouli, tedy urazit cca 40 075 km.

V plném nasazení se do akce zapojili také zaměstnanci Gebrüder Weiss v České republice, kteří dohromady najeli téměř 6 000 km, a zasadili se tak o vysazení 150 stromů. Největší počet kilometrů ujela Blanka Votrubová z obchodního oddělení GW ČR, a to celkem 2 077 km.

„Děkujeme všem cyklistkám a cyklistům za podporu naší kampaně, jejímž prostřednictvím chceme jít příkladem v oblasti udržitelné mobility. Na jaře příštího roku jde akce ‘Cycling around the World‘ do dalšího kola,“ říká Frank Haas, vedoucí oddělení strategie a komunikace značky společnosti GW.

Výsledek je obzvlášť potěšující i v souvislosti s projektem zalesňování v západní Africe, který společnost Gebrüder Weiss ve spolupráci s partnerem akce natureOffice podporuje. Za každých ujetých 40 km věnovala logistická firma finanční prostředky na vysazení jednoho stromu. Díky sportovnímu nasazení cyklistů je nyní ve firemním areálu v tožském Sokpokopé vysazeno už 5 000 stromů, a tím je dosažena jeho maximální kapacita. Firma navíc věnovala 20 jízdních kol místním školákům, kteří tak mohou každý den dojíždět na střední školu ve městě Kpalimé. Vzhledem k chybějící dopravní infrastruktuře by to jinak bylo sotva možné.

Zdroj: Gebrüder Weiss