Aktuality

Toyota Material Handling Europe s velkým znepokojením sleduje konflikt probíhající v Evropě a vyzývá k okamžitému zastavení války! Na podporu válečných obětí a uprchlíků a projevení solidarity s nimi jsme firma věnovala 500 000 euro mezinárodnímu Červenému Kříži.

Další společnosti v rámci rodiny Toyota přijímají další a podobná opatření. Vyzývají zaměstnance, zákazníky a partnery, aby se rovněž připojili. Toyota aktivně podporuje další zavedené organizace a společnosti, které řeší uprchlickou a humanitární katastrofu svou základní kompetencí a dalšími prostředky.

Toyota Material Handling Europe nemá na Ukrajině žádnou výrobu ani vlastní dceřiné společnosti. Podnikání na Ukrajině probíhá prostřednictvím nezávislého distributora a jeho činnost byla kvůli okolnostem ukončena.

„Jsme v častém kontaktu se společností a jejími zaměstnanci. Kde je to možné, nabízíme naši aktivní podporu,“ uvedli zástupci Toyota Material Handling a poznamenali, že společnost Toyota Material Handling Europe má pobočku v Rusku zaměstnávající 101 lidí. Obchodní aktivity TMH v Rusku a Bělorusku jsou od začátku 9. týdne pozastaveny, ale o zaměstnance je plně postaráno.

Firma zaktivizovala specializovaný krizový tým, který monitoruje a aktivně reaguje na jakýkoli další vývoj. Probíhá aktivní a nepřetržité řízení rizik pro dodavatelský řetězec surovin, komponentů a hotových výrobků do a z továren, logistických center a prodejních společností po celé Evropě. V této fázi nemají problémy související s konfliktem a sankcemi uvalenými na Rusko a Bělorusko žádný hmatatelný dopad na produkci Toyota Material Handling.

Zdroj: Toyota Material Handling