Aktuality

„Nezastupitelnou roli v logistickém řetězci má bezpečný, funkční a spolehlivý přepravní obal,“ upozorňuje ředitel CIMTO Michal Krempl. Akreditovaná laboratoř této společnosti zkouší obaly již 50 let a navazuje tak na dlouhou tradici v tomto specifickém oboru.

Zákazníci z mnoha zemí světa a různých kontinentů oceňují především komplexnost služeb, flexibilitu a prozákaznický přístup s jakým CIMTO přistupuje ke všem svým obchodním partnerům.

Rok 2021 je pro CIMTO – Centrum pro informace a mechanické testování obalů – významným milníkem v jeho historii. Přesně před 50 lety byl v Praze založen IMADOS – Institut manipulačních, dopravních, obalových a skladovacích systémů, který se v roce 1991 transformoval nejprve do státního podniku a poté v roce 2015 do společnosti s ručením omezeným.  CIMTO má ambice pokračovat nejen v budování tradice zkušebnictví přepravních obalů v Česku ale také v rozšiřování svých aktivit do nových stále sofistikovanějších služeb.

Pádová zkouška sudu

Magdalena Bambousková, vedoucí certifikačního oddělení a přední evropská odbornice na přepravní obaly dodává: „Zákazníci preferují partnera, který jim dokáže poradit s celým procesem certifikace obalů od bezpečnostního poradenství, přes vlastní zkoušky v laboratoři a vyhotovení protokolu s fotodokumentací, až po vydání celosvětově platného certifikátu v různých jazykových variantách.“

V rámci oslav 50letého výročí se 24. 6. 2021 konal v Tišnově Den otevřených dveří. V akreditované laboratoři jeho organizátoři přivítali současné i budoucí zákazníky, kteří měli jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí certifikované zkušebny a oslavit významné výročí společnosti. Součástí programu byl i křest unikátního testovacího stroje na přepravní namáhání – innSlide Boomerang – jediného v České republice a jednoho z mála na světě. Stroj dokáže velmi přesně simulovat přepravní namáhání jakéhokoliv zboží umístěného například na paletě a přispívá tak ke zvýšení bezpečnosti dopravy. Obchodní partnery zaujaly praktické ukázky pádové zkoušky s lepenkovou bednou, test přepravního namáhání na vibrátoru, zkoušky přetlaku obalů na kapaliny, zkrápění pytlů i zkouška stohování dřevěné bedny v lisu. Překvapením pro ně byl ledově vychlazený dárek v klimakomoře, která zvládne pojmout celou paletu a má široký rozsah nastavení teploty a vlhkosti. Tato komora slouží k testování obalů za různých klimatických podmínek. Návštěvníci měli také příležitost vyzkoušet si otevření uzávěru obalu odolného dětem.

Zdroj: CIMTO