Aktuality

Společnost GZ MEDIA je tiskárna a lisovna vinylových desek. S celkem osmi výrobními závody po celém světě ročně vyrobí neuvěřitelných 70 milionů kusů těchto zvukových nosičů s cílem překonat hranici sta milionů. Jde tedy skutečně o světový unikát.

Přestože by se mohlo zdát, že vinylu již odzvonilo, opak je pravdou a poptávka po jejích produktech kvůli kvalitě zvuku roste. Tak masivní výroba klade velké požadavky na intralogistická řešení a manipulační techniku. Oranžové vozíky STILL jezdí v GZ MEDIA už od roku 2017 a spolupráce se prohlubuje.

„Na začátku bylo naším úkolem navrhnout řešení a techniku pro různě velká a těžká břemena ve velmi úzkých a limitovaných prostorech. Navíc každý sklad má jiné možnosti a podmínky. Individuálně ale přistupujeme ke každému zákazníkovi, takže ani GZ MEDIA nebyla výjimkou. Zpočátku oceňovali hlavně náš individuální přístup k jejich požadavkům a postupně se přesvědčili o kvalitě našich strojů a servisu,“ vysvětluje Jaroslav Leun, vedoucí oddělení intralogistiky STILL ČR.

„Naše produkty jsou mimořádně logisticky náročné, protože vyvážíme do celého světa. A v tomto směru je jedním z našich hlavních partnerů společnost STILL ČR,“ zmiňuje Zdeněk Dupač, technický ředitel GZ MEDIA.

Logistické toky napříč kontinenty nejsou jednoduché. Nejinak je tomu i v samotných výrobních závodech. Materiál se při příjmu překontroluje, zaeviduje do systému řízení skladů (WMS), označí a putuje do regálového systému. Při vyskladnění materiálu se postupuje podle požadavku výroby, na základě příkazu WMS dojde k vyskladnění a následné přepravě do výroby. Z té pak produkt putuje do skladu a následně k zákazníkovi.

„Spolupráce s firmou STILL ČR začala už v roce 2016, kdy jsme nakoupili venkovní elektrické ‚ještěrky‘ (RX 60). Následně jsme přikoupili paletové vozíky (EXD-SF) pro vnitřní provoz a pak ještě VNA techniku do všech našich skladů. Další spolupráce byla nesmírně důležitá zejména během covidových let, kdy nám STILL ČR vytrhl trn z paty, protože byl velký nedostatek techniky a STILL ČR nám nabídl pronájem strojů, které jsme mohli okamžitě zařadit do provozu. Spolupráce se netýká jen nákupu techniky, ale také servisu. Společnost se nám o techniku stará, díky čemuž jsou vozíky neustále provozuschopné,“ říká Martin Šinkner, vedoucí skladu a expedice GZ MEDIA.

STILL není jen dodavatelem manipulační techniky, ale také intralogistických řešení: „V současné době dodáváme GZ MEDIA vozíky VNA do velmi úzkých uliček. Mimo jiné jde o 13 strojů MX-X, které dosahují rychlosti až 12 km/hod. S těmi může operátor manipulovat s celou paletou nebo jednotlivým kartonem. Stroje dosáhnou do výšky 18 metrů a unesou až 1500 kg. Lze je také dovybavit navigačním systémem iGo pilot, který pomáhá zvýšit efektivitu práce nejen stroje, ale i personálu,“ upozorňuje Jaroslav Leun, vedoucí oddělení pro intralogistická řešení STILL ČR.

Stroje STILL je také možné dovybavit bezpečnostními systémy, jako jsou například mobilní ochrana osob – systém Opti safe, který zabraňuje střetu technicky do regálů či břemen.

„Během osmi let spolupráce se STILL ČR stal naším hlavním dodavatelem v oblasti manipulační techniky, regálových systémů a energy managementu a já doufám, že spolupráce bude pokračovat i v budoucnu,“ uzavírá Martin Šinkner.

Řešení: Navržení a konfigurace VNA strojů dle jednotlivých provozů, manipulačních jednotek apod.; konfigurace nejvhodnějších strojů pro jednotlivé sklady a příprava strojů pro napojení na systém WMS, využití navigačního systému. Společnost STILL nyní zajištuje kompletní servisní služby.

Přínos

  • Díky pronájmu měl zákazník možnost využívat techniku okamžitě.
  • Navigační systém umožňuje zvýšení produktivity o cca 20 procent a zabraňuje chybovosti skladníků.
  • Servisní služby zajišťují nepřetržité využívání techniky.

Produkty STILL

  • cca 30 ks manipulační techniky (z toho bylo dodáno celkem 13 ks VNA strojů MX-X)
  • čelní elektrické VZV RX 50, RX 20 a RX 60, skladové vozíky (EXD-SF, EXV, ECV a ECH) a systémové vozíky MX-X 

Shrnutí výhod

  • zvýšení produktivity o 20 procent
  • snížení chybovosti skladníků
  • vyšší bezpečnost
  • vyšší efektivita využívání manipulační techniky
  • nepřetržité využívání manipulační techniky bez výpadků

Zdroj: STILL ČR