Aktuality

Společnost Gekkon International, která je provozovatelem e-shopu www.eulift.cz a distributorem manipulační techniky značky HELI, do firmy STABLECAM dodala flotilu vysokozdvižných vozíků, retraků a paletových vozíků.

„Pro značku HELI jsme se rozhodli už proto, že jejím dodavatelem je místní pardubická firma, se kterou máme dlouhodobě dobrou zkušenost. Je velmi operativní. Jde o flexibilní společnost s dobře nastavenou cenovou politikou. V případě potřeby oceňujeme rychlý servisní zásah. Vyhovuje nám, že na nic nemusíme dlouho čekat. To, co se jednou řekne, platí pořád,“ konstatuje Daniel Pelikán, CEO společnosti STABLECAM, což je velkoobchodní společnost, která na českém a slovenském trhu zastupuje řadu světových technologických značek (EcoFlow, DJI Enterprise, Insta360, EXWAY, Hasselblad a další). Zajímavostí je, že STABLECAM je také logistickým partnerem značky EcoFlow pro celou Evropu.

Cíl ve STABLECAMu: jednoznačková flotila

Vozíky HELI jsou ve skladu STABLECAMu využívány ke klasickým skladovým operacím, například k nakládce a vykládce kamionů nebo k zaskladňování a dalším manipulacím. Ve firmě je využíváno ještě několik dříve zakoupených strojů jiných značek, ale jakmile doslouží, budou místo nich pořízeny vozíky značky HELI.

Společnost STABLECAM při výběru dodavatele techniky do flotily zvažovala i jiné dodavatele. „Porovnávali jsme nabídky od různých firem, ale ta od Gekkonu byla pro nás jednoznačně nejvýhodnější. Velmi důležitým faktorem při výběru byla cena, ale navíc jsme kvitovali i to, že vozíky značky HELI byly velmi brzy dodávány s lithiovými bateriemi. Sami víme, že tyto baterie jsou výrazně lepší než baterie olověné, a to z hlediska životnosti a možnosti je vybíjet do nižších vybíjecích proudů. Jejich životnost je nesrovnatelně delší,“ uvádí Daniel Pelikán.

Vozíky s lithiovými bateriemi přinášejí do skladu efektivitu

Doplnil, že i když jsou lithiové baterie z hlediska pořizovací ceny o něco dražší, tak jejich výhody převažují. Přinášejí do skladů výraznou efektivitu. „O lithiové baterie, narozdíl od olověných, se v podstatě nemusíme vůbec starat. Gekkon International začal vozíky s těmito bateriemi nabízet už před několika lety, bylo to inovativní, což se mi líbilo. Proto jsme v posledních pěti letech už vozíky s jinými bateriemi nekoupili. Tato technika se nám vyplácí,“ hodnotí Daniel Pelikán. Dodává, že velkou výhodu flotily s lithiovými bateriemi je velmi rychlé dobíjení, které je realizováno průběžně. V momentě, kdy vozík není v provozu, nabíjí se.

Chystá se nákup techniky pro nový sklad

Daniel Pelikán prozradil, že společnost STABLECAM aktuálně přemýšlí o možnosti nabíjet tyto vozíky ze solární energie. „Aktuálně je ve vývoji řešení, které spočívá v instalaci solárních panelů. Budou dobíjet nejen baterie v manipulační technice, ale energii využijeme i pro provoz firmy,“ říká Daniel Pelikán. Dále uvádí: „V dubnu příštího roku budeme otevírat velký nový sklad ve Stéblové, který se teď staví. I tam budeme potřebovat novou manipulační techniku.“

Zdroj: Gekkon