Aktuality

Společnost Würth se stala partnerem nového týmu eForce Prague Formula, v němž studenti Fakulty strojní i Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vyvíjejí závodní vůz s cílem soutěžit ve světovém seriálu Formula Student. Společnost podpořila stavbu plně autonomního elektrického modelu formule. Pro úspěch studentů v této soutěži poskytla pneumatické a ruční nářadí k výrobě nezbytných komponentů do jimi navrženého závodního vozu.

„Vnímáme, že obzvlášť pro studenty technických vysokých škol je zkušenost s reálným projektem velmi důležitá pro jejich budoucí profesní dráhu. Jednou z takových příležitostí, jak získat praktické technické dovednosti, je soutěž Formula Student. S radostí jsme proto podpořili tým eForce Prague Formula složený ze studentů ČVUT, kteří se s odhodláním pustili do sestavování závodního vozidla pouze z prostředků získaných z čistě vlastních sil, a věříme, že s ním dosáhnou vynikajících výsledků a získají tak cenné zkušenosti pro svou budoucí kariéru,“ uvedl Jozef Lukáč, segmentový manažer divize Auto Cargo společnosti Würth Česká republika.

„Velmi nás těší, že jsme pro sestavení našeho elektrického monopostu získali nového partnera Würth, který nám vypomohl se zajištěním pneumatického nářadí a ochranných pomůcek nezbytných pro práci pod elektrickým napětím. Věříme, že i díky tomu dosáhne náš model formule výborné technické úrovně, což se pozitivně projeví na jeho výsledcích v soutěži,“ sdělil Jakub Kaplický, vedoucí PR týmu eForce Prague Formula.

Zdroj: Würth