Aktuality

V rámci tradičního „Welcome Day“ společnost STILL přivítala 52 nových učňů a duálních studentů, kteří zahájí své vzdělávání ve 14 pobočkách po celém Německu.

Předseda představenstva Henry Puhl budoucí členy týmu STILL osobně přivítal v centrále společnosti v Hamburku. „V dnešní složité době je hledání mladých kvalifikovaných sil stále obtížnější. Proto si velice ceníme, že je zájem o vzdělání ve společnosti STILL tak velký. Pro nás a naše vzdělávací standardy to znamená milý kompliment,“ řekl Henry Puhl. 

Výuku zahájí 29 učňů

Po přivítání získali nováčci podrobné informace o společnosti, jejích produktech a filozofii. V následujících dnech se konaly další seznamovací akce, školení o aktuálních bezpečnostních a preventivních standardech, prohlídky výrobního závodu a první informační schůzky o různém obsahu vzdělávacích programů učňů a duálních studentů. V samotném sídle firmy v Hamburku zahájí výuku 29 učňů v různých oborech. Patří mezi ně obory mechatronik, mechanik průmyslových zařízení, odborník na skladovou logistiku a také ekonomické obory. Dále v Hamburku nastupuje sedm nových studentů do duálního studia oborů jako je podniková ekonomika, ekonomie, strojírenství, elektrotechnika a informatika.  Celkem bude společnost STILL se začátkem školního roku 2020 vzdělávat v celém Německu 201 mladých talentů ve 14 pobočkách a v deseti různých oborech. Kompletní nabídka vzdělávání je k dispozici na www.still.de/karriere. Jsou zde již zveřejněny i nabídky pro školní rok 2021.

STILL si uvědomuje zodpovědnost

„Dnes vzděláváme tvůrce inovací budoucnosti,“ zdůraznil Henry Puhl. „Tuto zodpovědnost, ale i obrovskou příležitost pro nás i celý obor si ve společnosti STILL uvědomujeme již více než 100 let. S velkým zápalem investujeme každodenně do nastupující generace a jsme odměňováni velkým nadšením, kreativitou a dobrými výkony našich učňů a studentů.“

Za vynikající vzdělávací program byla společnost STILL v minulých letech již mnohokrát oceněna. Rok 2020 je sedmým rokem, ve kterém společnost STILL získala v rámci certifikace „Nejlepší firmy poskytující vzdělání v Hamburku“ nejvyšší hodnocení 5 hvězdiček. Ocenění „Top Employer Deutschlands“ (špičkový německý zaměstnavatel) od renomovaného Top Employers Institutu získala společnost STILL letos dokonce již podeváté v řadě.

Zdroj: STILL