Aktuality

Společnost STILL ČR, dodavatel komplexních intralogistických řešení, uspořádala v poslední květnový pátek pro své zákazníky akci s názvem ORANGE DAY STILL, na které představila mnoho novinek souvisejících s vizí moderního skladu. V programu nechyběla ani připomínka oslav 30 let působení firmy na českém trhu.

Den v barvách STILLu odstartoval „STILLovou“ snídaní a úvodním slovem obchodního ředitele a prokuristy společnosti Tomáše Hnízdila, který následně uvedl: „Naše společnost slaví v letošním roce již 30 let na trhu v České republice a jsme rádi, že jsme na naší akci ORANGE DAY mohli zákazníkům předvést tu neuvěřitelnou dynamiku vývoje v nabídce našich produktů a služeb za poslední roky. Celému dni dominovaly přednášky a živé ukázky provozu robotické techniky, využití nejmodernějších technologií pohonu, včetně demonstrace pohonu vozíků na vodík, a osobně jsem velmi rád, že byl velký zájem také o prezentaci systémů pro zvýšení bezpečnosti provozu ve skladech. Značný zájem jsme zaznamenali hlavně o antikolizní systém STILL.“

Odborná část programu byla rozdělena do čtyř tematických částí:

Specialisté na automatizaci a robotizaci nejprve představili možnosti komplexního řešení automatizace skladů a distribučních center a následně v praxi předvedli nasazení nového vysokozdvižného robotického vozíku STILL EXV iGo Systems.

Odborník společnosti STILL na intralogistiku spolu se zástupcem firmy AHREND pak společně prezentovali komplexní řešení skladování pro nábytkářský podnik, včetně výstavby regálového systému – v nově postaveném distribučním centru a rozšířené výrobní hale bylo třeba vyřešit skladování a manipulaci s různorodými materiály – jak uloženými na paletách, tak volně loženými – s cílem zvýšit kapacitu a efektivitu a minimalizovat chybovost personálu. Komplexní řešení STILL obsahovalo regálový systém, vozíky VNA včetně systémů iGo pilot navigation a iGo pilot safety a přípravu pro systém AFC.

Jak omezit nákladově náročné energetické špičky a optimalizovat nabíjení Li-Ion baterií prozradila další část workshopu SMART ENERGY UNIT. Ta následující pak osvětlila historii a funkci palivového článku a princip výměnného bateriového modulu BMR, který umožňuje pro stejný čelní vysokozdvižný elektrický vozík zvolit různé druhy pohonu – olověnou či Li-Ion baterii, případně nejnověji vodíkový palivový článek.

Zajímavý byl blok zaměřený na systémy STILL pro zvýšení bezpečnosti provozu, kde přítomnou odbornou veřejnost zaujal zejména antikolizní systém STILL. Kromě ukázky robotického vozíku STILL EXV iGo Systems byla součástí akce také ukázka stroje s vodíkovými palivovými články. „Jsem rád, že jsme na ORANGE DAY mohli tento vozík představit. Osobně jsem přesvědčen, že tento typ pohonu má do budoucna velký potenciál,“ uvedl Tomáš Hnízdil.

Celá akce se nesla v uvolněné atmosféře. Nechyběl fotokoutek, akční nabídka repasovaných strojů, virtuální simulátor navigace vozíku VNA a prohlídka mobilní myčky STILL, o kterou byl velký zájem. Je totiž jediná svého druhu na světě – zajišťuje ekologické čištění vysokozdvižných vozíků přímo u zákazníka a umožňuje i ubytování posádky na cestě za ním.

Den byl zakončen „STILLovým“ grilováním a při odchodu dostal každý malý dárek pro radost.

Zdroj: STILL