Aktuality

Společnost HOPI převzala už tisící vozidlo značky Scania. Symbolický klíč od vozu převzal zakladatel společnosti HOPI HOLDING František Piškanin. O místo za volantem jubilejního vozu soutěžila desítka nejlepších řidičů společnosti.

První vozidlo značky Scania si společnost HOPI pořídila už v roce 1999. „V podnikání je důležité partnerství a já mám velkou radost, že naše spolupráce měla a má stále smysl. Výsledkem je pak toto jubilejní tisící vozidlo,“ řekl zakladatel HOPI HOLDING František Piškanin. Jeho slova potvrdil generální ředitel Scania CER James Armstrong: „Jsme opravdu hrdí na tuto dlouhotrvající partnerství mezi dvěma progresivními a inovativními společnostmi. Je nám proto ctí předat toto vozidlo Scania s pořadovým číslem 1 000 a věříme, že tato úspěšná spolupráce bude pokračovat i v budoucnu.“

V souvislosti s převzetím jubilejního tisícího vozu uspořádala společnost HOPI mezi vlastními řidiči soutěž o to, kdo za volant usedne. Rozhodovalo se mezi desítkou současných řidičů, kteří se o svěřené vozy doposud nejlépe starali. Předvýběr přitom určovala kritéria spojená například s dosavadní spotřebou paliva či bezpečností při řízení.

Tato desítka se pak utkala v ryze praktické disciplíně, která se skládala z pěti částí: couvání na rampu, nakládky palet, odjezdu, následně opět příjezdu k rampě a závěrečného vyložení celého nákladu palet. Rozhodoval přitom nejen výsledný čas a rychlost, dbalo se také na bezpečnost, takže řidiči mohli dostat trestné body například za nepoužití klínu, reflexní vesty, bezpečnostní obuvi nebo nezajištění palet při odjezdu z rampy. Absolutním vítězem se nakonec stal Olexandr Stahkov, který u HOPI pracuje již pět let. Nově tak usedne za volant jubilejního tisícího vozu, jenž se pyšní speciálním zeleným lakem a grafikou, která tuto významnou metu připomíná. Od ostatních vozidel společnosti HOPI je tak jednoduše rozeznatelný.

Zdroj: HOPI