Aktuality

Novým technickým ředitelem společnosti Gekkon International se stal Hynek Černý. Jeho hlavním úkolem je zefektivnění servisní činnosti. Plánuje částečnou automatizaci některých kroků, například kalkulaci servisů pro operativní leasingy manipulační techniky. Další významnou novinkou je, že společnost Gekkon International od Ernst & Young získala certifikaci účinnosti HELI POWER SYSTEMu.

„Jde o potvrzení, že to, co nabízíme, má skutečný efekt a že je vše v souladu se změnou energetické koncepce. Na základě toho jsme u patentové kanceláře požádali o ochranný vzor pro náš HELI POWER SYSTEM,“ říká Radoslav Řípa, jednatel společnosti Gekkon International.

Hynek Černý

Nejprve představme nového technického ředitele společnosti. Hynek Černý působí v oboru servisu manipulační techniky od roku 1996, tedy 28 let. Začínal jako servisní technik, byl také vedoucím servisních středisek nadnárodní firmy. „Hynek Černý se stává jednou z klíčových postav v dalším rozvoji naší společnosti. Jeho odbornost a zkušenosti jsou zárukou úspěchu v této náročné úloze. Technologie a inovace jdou ruku v ruce s kvalitním servisem a spokojenými zákazníky, proto i na tuto oblast klademe velký důraz,“ uvádí Andrea Orlová, výkonná ředitelka společnosti Gekkon International. „Mým cílem je zefektivnění servisu, průběžné vyhodnocování reklamací a řízení servisu tak, aby bylo dosaženo našeho cíle, kterým je jednoznačně spokojený zákazník,“ konstatuje Hynek Černý, technický ředitel společnosti Gekkon International. 

Další významnou novinkou ve společnosti Gekkon International je odborné potvrzení účinnosti HELI POWER SYSTEMu. Gekkon International zástupcům jedné z největších světových auditorských společností Ernst & Young představila HELI POWER SYSTEM spočívající v zapojení vysokozdvižných vozíků do celkového komplexu řízení energetických nákladů ve firmách, včetně agregace energie.

HELI POWER SYSTEM je systém, který řídí nejen nabíjení vozíků, ale také například nahřívání teplé vody v kotelně, tepelné čerpadlo při topení, také klimatizaci v letních dnech a nabíjení aut. Tento systém se zaměřuje i na využívání přebytků z fotovoltaiky a nabíjení baterií skladových vozíků, které mohou sloužit jako úložiště energie.

Na základě studie, na konci roku 2023, firma Gekkon International od Ernst & Young získala certifikaci účinnosti HELI POWER SYSTEMu. „Systém řídí nabíjení vozíků v tu nejvhodnější dobu, kdy je nejlevnější cena energie, řeší využívání energie napříč firmami, tedy od výroby, přes skladové provozy až po kancelářské prostory,“ popisuje Radoslav Řípa. HELI POWER SYSTEM tedy přináší firmám jednoznačné úspory. „Zákazníci oceňují, že jim HELI POWER SYSTEM navrhneme a dodáme na klíč. Získají od nás studii, která jim představí jednotlivé možnosti a kroky. Zákazník díky tomu ví, že když vymění vozíky za lithiové, získá úsporu v nějaké výši. Když k tomu ovšem využije i solární energii, úspora je při řízení HELI POWER SYSTEM mnohem vyšší. Možností je řada a záleží na každé firmě, jakou cestou se chce vydat,“ uvádí Andrea Orlová.

Firma aktivně svým přístupem propaguje udržitelnost nejen ve smyslu apelu na snižování nákladů, ale i z hlediska ochrany životního prostředí a efektivního využívání zdrojů.

„My zákazníkům neříkáme, ať si pořídí jen manipulační techniku jako takovou, ale ať uvažují nad jejím zapojením do celkového fungování firmy z hlediska ekonomiky a udržitelnosti, což zvýší efektivitu a přinese v konečném důsledku úspory,“ doplňuje Andrea Orlová. Podotýká, že projekt je možné ve firmách i rozdělit na etapy.

Společnost Gekkon International představila také nové logo. „Už pětadvacet let fungujeme jako společnost dodávající manipulační techniku značky HELI a provozující e-shop Eulift.cz. Máme i produktový web heli.cz, dále nový firemní web gekkon.org a nový web helipowersystem.cz. Když zákazník nakoupil na našem e-shopu, ani na první pohled nezjistil, že byl propojen s naší společností. Zjistil to třeba až podle loga na faktuře. Někdy to mohlo být matoucí,“ sděluje Andrea Orlová a pokračuje: „Novým logem jsme zaštítili všechny naše hlavní činnosti. Je v něm obsažen jako text HELI, protože jsme v ČR výhradním distributorem značky HELI. Zároveň vlastníme brand Eulift, což je značka paletových vozíků a současně náš e-shop. Nové logo tedy vystihuje všechny naše součásti.“

Zdroj: Gekkon International