Aktuality

V Contera Parku Ostrava D1 na začátku února společnost Emons Česká republika otevřela novou pobočku, která je složena ze skladu a administrativního vestavku. Jejím vedoucím byl vloni jmenován Radovan Hlinecký. Mezi jeho dosavadní úkoly patřil nábor nových zaměstnanců, řešil mimo jiné výběrové řízení pro externí dopravu, obchodní aktivity a kompletní přípravu pobočky pro provoz.

Pobočka v Ostravě-Hrušově má kapacitu 2000 metrů čtverečních, z toho 650 metrů čtverečních tvoří plocha pro překládku. Regálový systém v novém ostravském skladu společnosti Emons Česká republika je nastaven na kapacitu 1100 paletových míst. Pobočka v Ostravě-Hrušově je již desátou pobočkou v rámci rozvinuté distribuční sítě Emonsu v České republice. Kromě skladování se zaměřuje zejména na pozemní přepravu, na sběrnou službu kusových paletových zásilek. Zajímavostí v oboru v rámci sběrné služby je zajišťování přeprav dlouhého zboží, svazků atd. o délce do šesti metrů.

„Otevřeli jsme sklad kategorie A. Zákazníkům v něm budeme zajišťovat skladování. Ve skladu jsme schopni mít i stálou teplotu,“ říká Radovan Hlinecký. Doplňuje, že mezi výhody nové pobočky v Contera Parku Ostrava D1 se řadí skvělé napojení na dálniční síť a komplexnost poskytovaných služeb.

Radovan Hlinecký (40 let) působí v oblasti dopravy a logistiky více než 15 let. Začínal jako řidič kamionu, jezdil 8 let. Ve stejné společnosti pracoval 3 roky jako dispečer pro mezinárodní kamionovou dopravu. Následně vystudoval Vysokou školu logistiky, obor Dopravní logistika. Při studiu se posunul do Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích, kde se od roku 2018 věnoval exportu a importu leteckých a námořních přeprav. Po osmnácti měsících v automobilce se stal výkonným ředitelem dopravní firmy. Poté nastoupil do společnosti Emons Česká republika.

Zdroj: Emons Česká republika