Aktuality

Česko zná 10 nejlepších podnikatelek v oblasti e-commerce. Do kategorie eŽena v rámci projektu Podnikavá žena, který od roku 2014 pořádá společnost Ženy s.r.o. ve spolupráci s AMSP ČR, se letos přihlásilo 18 podnikatelek. Porota následně vybrala 10 nejlepších podnikatelských příběhů, jež se utkají o přízeň veřejnosti.

Tři vítězné projekty budou odměněny poukazem v hodnotě 15 tisíc Kč na službu e-Balík Profi od GLS, která umožňuje pomocí platebních kreditů na přepravě výrazně ušetřit. Hlasovat je možné na www.podnikavazena.cz do 31. října 2020. Projekt Podnikavá žena se letos koná již po šesté a jeho cílem je finančně podpořit ženy v jejich podnikání, sdílet s nimi své zkušenosti, a případně také poskytnout potřebné poradenství.

„Zájem o soutěž rok od roku stoupá stejně tak jako počet žen, které v Česku začínají podnikat. V posledních 7 letech jsou navíc ženy aktivnější v zakládání nových živností než muži. Hlavním motivem bývá získání nezávislosti a časové flexibility zejména po návratu z mateřské, což bohužel řada firem v Česku stále neumožňuje. Do naší nové kategorie eŽena se přihlásilo celkem 18 zajímavých a ambiciózních projektů,“ řekla Eva Čejková Vašková, spoluzakladatelka projektu a jednatelka Ženy s.r.o.

V porotě usedli také zástupci přepravní společnosti GLS, která se v rámci oslav 15. výročí působení v České republice rozhodla do projektu zapojit. Hlavní cenou pro tři vítězné podnikatelské příběhy, o nichž rozhodne veřejnost svým hlasováním, bude poukaz na přepravu balíků v hodnotě 15 tisíc Kč právě od společnosti GLS.

„Rádi bychom ženám usnadnili jejich podnikatelské začátky tím, že budou mít k dispozici spolehlivého přepravního partnera a profesionální software pro distribuci svých zásilek, který podpoří rozvoj jejich e-shopu. Nejen, že e-Balík Profi začínajícím podnikatelkám bez nutnosti uzavírání smlouvy usnadňuje přístup do české i celoevropské přepravní sítě GLS, ale díky možnosti platit za přepravu kredity mohou na odesílání balíků zákazníkům svého e-shopu výrazně ušetřit,“ poznamenal Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Zdroj: GLS