Aktuality

Přepravní společnost VCHD Cargo má za sebou úspěšný rok 2022. Podle předběžných výsledků její tržby přesáhly jen v České republice jednu miliardu korun, což představuje ve srovnání s loňským rokem nárůst o 17 procent. Společnost výrazně posilovala i na německém trhu. Tržby její dceřiné společnosti VCHD Cargo GmbH se zvýšily o rekordních 93 procent. Vzrostl také počet zaměstnanců skupiny, a to na 428.

Přepravní společnost VCHD Cargo v loňském roce oslavila 25 let působení na českém trhu. Bilance celého čtvrtstoletí je více než pozitivní. Společnost za tu dobu stabilně roste jak v šířce poskytovaných služeb, tak i v jejich kvalitě, stabilní růst zaznamenává i v tržbách. Rok 2022 ale přinesl do oboru pozemních přeprav náročné výzvy. „V loňském roce pokračovala série bezprecedentních událostí, které ovlivnily celý svět, a pozemní přepravy se musely vyrovnávat s jejich okamžitými i dlouhodobějšími dopady,“ vysvětluje Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo, a dodává, „s válkou na Ukrajině enormně narostly ceny pohonných hmot, významně se zvýšila inflace a zhoršila situace na trhu práce. Přesto se nám dařilo na obou našich trzích posilovat, a to poměrně výrazně.“

V České republice dosáhly podle předběžných výsledků tržby společnosti VCHD Cargo a.s. 1,002 miliardy korun. Za 17procentním růstem stojí nové akvizice i zakázky od stávajících zákazníků. Kromě toho se VCHD Cargo dařilo i na německém trhu. Na ten vstoupila v roce 2019 založením VCHD Cargo GmbH a v roce 2021 získala akvizicí přepravní firmu Völker Logistik. Nejvyšší růst, a to o rekordních 93 procent, zaznamenala společnost VCHD Cargo GmbH, která se specializuje na dálkové linkové přepravy. O 12 procent potom vyrostly tržby Völker Logistik, odborníka na regionální přepravy v rámci celého Německa. Celkově se tržby celé skupiny zvýšily o 23 procent na 1 247,5 milionů korun.

„Jsme velmi hrdí na to, jakým způsobem se nám podařilo zvládnout loňský rok. Vděčíme za to naší dlouhodobé strategii a našim lidem, především řidičům, kteří se neúnavně vydávají každý den na cesty napříč celou Evropou,“ uvádí Petr Kozel.

Skupina VCHD Cargo v současně zaměstnává v obou zemích na 428 lidí, přičemž přibližně dvě třetiny z nich tvoří právě profesionální řidiči. Společnost trvale investuje do jejich vzdělávání a snaží se jim jejich náročnou práci co nejvíce usnadnit, ať už digitalizací procesů a komunikace, které snižují administrativní zátěž, či kvalitní bezpečnou technikou.

Skupina VCHD Cargo disponuje vlastním vozovým parkem, který čítá více než 220 tažných a 160 přípojných vozidel. Průměrné stáří flotily činí méně jak 3 roky a společnost tak každý rok významně investuje do její obnovy. Jen v loňském roce pořídila ať už na leasing, úvěr nebo za hotovost dopravní techniku v celkové hodnotě kolem 150 milionů korun. 

Investice VCHD Cargo plynuly také do poboček. Na centrále v Kladně dokončila vybudování nového parkoviště pro kamiony a v Havlíčkově Brodu zfinalizovala přestavbu kanceláří, interiéru i exteriéru pobočky a vytvořila tak pro svoje zaměstnance příjemné a komfortní zázemí. „Jsme si vědomi toho, jak moc záleží na tom, aby se u nás naši lidé cítili dobře,“ vysvětluje Petr Kozel, a doplňuje, „náš obor už řadu let čelí odlivu pracovních sil a my soustavně pracujeme na tom, abychom si náš tým dobrých lidí udrželi a byli i pro nováčky v oboru atraktivním zaměstnavatelem.“

Společnost VCHD Cargo je kromě dobrého zaměstnavatele především kvalitním poskytovatelem přepravních služeb a spolehlivým obchodním partnerem. Svědčí o tom i certifikát AAA Platinum Excellence od prestižní agentury Dun & Bradstreet, který VCHD Cargo získala s nejvyšším možný hodnocením, jež potvrzuje její finanční stabilitu, zdravé finanční poměry a obchodní chování, a to nepřetržitě po dobu pěti let. VCHD Cargo se tak zařadila mezi nejdůvěryhodnější společnosti v České republice. V loňském roce se VCHD Cargo také umístila na stříbrné příčce ve Středočeském kraji v prestižním žebříčku Ocenění Českých Lídrů.

V roce 2023 plánuje společnost VCHD Cargo intenzivně využívat své nové investice a klade si za cíl vyrůst v dopravě i spedici jak v České republice, tak i v Německu.

Zdroj: VCHD Cargo