Aktuality

Od začátku roku 2023 je k dispozici nový robot v provedení Edition od firmy KUKA – robot KR CYBERTECH KR 20 E. Umožňuje nejen cenově výhodný vstup do automatizace, ale také bez problémů zvládá jednodušší aplikace od manipulace až po leštění.

Robot zakládá komponenty do montážního procesu. Kontroluje kvalitu obrobků. Brousí a leští kovové díly. Všestranný robot je díky své flexibilitě oblíbený zejména v dynamickém kovozpracujícím a elektronickém průmyslu, ale i v různých obecných průmyslových odvětvích. K dispozici je také v provedení Edition, která se zaměřuje na jeho hlavní a nejdůležitější funkce. To umožňuje rychlou a snadnou automatizaci aplikací od oblasti Pick and Place až po broušení.

Roboty v provedení Edition z řady KR CYBERTECH jsou ideální volbou pro cenově efektivní automatizaci manipulačních, ale i základních obráběcích úloh. Robot KR 20 Edition usnadňuje vstup do světa automatizace, zejména na cenově citlivých trzích. Důvodem je jeho působivý poměr cena/výkon. Vysoká přesnost, dobrá ovladatelnost, jakož i vysoká tuhost se téměř neodlišují od předchozích robotů řady KR CYBERTECH.

„Přestože roboty v provedení Edition nabízejí méně opcí, jsou založeny na nejnovějších technologiích, stejně jako celosvětově oblíbené roboty řady KR CYBERTECH,“ zdůrazňuje manažer portfolia Markus Hollfelder-Asam. To znamená nižší náklady při obvyklé kvalitě KUKA.

Zdroj: KUKA