Aktuality

Rohlik.cz nyní obsluhuje rychle narůstající počet zákazníků i z nového distribučního centra v P3 Prague Horní Počernice, což ocení především domácnosti z východní části Prahy a jejího okolí. S velkým objemem zakázek a rychlostí odbavení pomůže i zapojení automatizace.

„E-commerce v současné chvíli patří k nejperspektivnějším odvětvím a jsem moc rád, že Rohlik.cz zahájil distribuci z našeho parku právě v době, kdy je tolik zapotřebí,“ řekl Daniel Kubizňák, ředitel pronájmů a vývoje v P3. Na nové adrese si Rohlik.cz pronajal 10 000 m2 v nově postavené hale, která mimochodem dovršila výstavbu jednoho z největších průmyslových parků u nás. Jeho poloha s napojením na D10 i centrum města je pro rychlé zásobování ideální.

„Naše kapacita se postupně zvýší na dvounásobek, čímž Rohlik.cz pokryje nárůst objednávek jak z Prahy, tak z dalších měst v Čechách,“ uvedl Aleš Malucha, provozní ředitel Rohlik.cz. Firma v novém distribučním centru využila to nejlepší, co se jí osvědčilo v původním skladu v Liboci, a zároveň vyzkouší celou řadu novinek. Předně větší zapojení automatizace. „Stroje a technika pomůžou už při vychystávání zboží i přípravě rozvozových tras. To se doposud děje ručně a je to kapacitně náročné,“ vysvětlil Aleš Malucha. V plánu je využívání systémů goods to man, které přivezou zboží za skladníkem, místo toho, aby skladníci obíhali jednotlivé regály. Následovat bude automatická konsolidace, kterou už Rohlik.cz testuje v Liboci.

Rohlik.cz je důkazem, že v oblasti potravin může on-line prodej potravin směle konkurovat kamenným obchodům. Byla by však chyba myslet si, že se prodejní plocha jednoduše přemístí do skladu. Jeho uspořádání se musí nutně uzpůsobit sortimentu.

„Zázemí pro e-shop má svá specifika, tím spíš, když se jedná o potraviny. Při rozmísťování regálů je potřeba myslet na spoustu faktorů, vedle provozních toků je to hlavně světlo, ventilace a teplota, zejména v kontextu chlazeného a mraženého zboží. K tomu všemu je nutné připočítat zcela zásadní prostor pro vychystávání zboží a přípravu k distribuci,“ poznamenal Daniel Kubizňák a dodal, že Rohlik.cz rovněž plánuje vlastní pekárnu a nářezové centrum.

Zdroj: Rohlik.cz