Aktuality

Skupina Raben Group podepsala dohodu o nákupu 100 % akcií rakouské firmy Bexity od jejího současného vlastníka, společnosti Mutares. V důsledku této transakce se do rodiny Raben připojí více než 500 zaměstnanců a 16 poboček firmy Bexity sídlící ve Vídni. Transakce byla zahájena v prosinci 2021 a schválena antimonopolním úřadem letos v únoru.

Firma Bexity, dříve známá jako Q-Logistics, a ještě předtím ve vlastnictví společnosti RCA, se připojením ke skupině Raben Group konečně dostává do rukou strategického vlastníka. Předchozí majitel Mutares koupil firmu na konci roku 2019 a za posledních 24 měsíců ji úspěšně restrukturalizoval. Firma je nyní připravena na další krok – růst v rámci skupiny Raben Group v odvětví logistiky.

Spolupráce mezi společnostmi Raben a Bexity při dodávání sběrných zásilek mezi Rakouskem a zeměmi, v nichž Raben působí, trvá již více než 10 let. Společnost Raben je zastáncem ekologických řešení a hlavní výhodu spatřuje v tom, že mnohé terminály firmy Bexity mají přímé železniční spojení a zajišťují vnitrostátní dopravu vlakem přes noc.

Zdroj: Raben