Aktuality

Přestože rok 2022 stabilitu ekonomiky nepřinesl, do více než devadesátileté historie skupiny Raben se zapsal jako úspěšný. Akvizice rakouské společnosti Bexity a vstup na patnáctý evropský trh, investice do vozového parku a infrastruktury v mnoha zemích, desítky nových mezinárodních spojení plus ambiciózní projekty v oblasti udržitelnosti – není pochyb o tom, že logistická společnost je stále na cestě růstu a nic ji nemůže zastavit.

V uplynulém roce rizika ohrožující globální ekonomiku nezmizela, změnila se pouze jejich povaha. Potíže způsobené pandemií covid-19 vystřídal nedostatek surovin, rekordní růst cen a zběsilá inflace, která se dotkla prakticky všech – spotřebitelů, poskytovatelů služeb i výrobců ze všech odvětví. Segment dopravy a logistiky se navíc již delší dobu potýká s nedostatkem řidičů. Především však Evropa čelila velké lidské tragédii způsobené válkou na Ukrajině, která v mnoha ohledech otřásla světem.

„Pro skupinu Raben Group to byl přesto bezpochyby velmi dobrý rok. V prvním čtvrtletí se k nám připojilo Rakousko a nyní tak rodina Raben čítá více než 11 tisíc lidí v 15 zemích. To je velmi uspokojivý růst – nejen z hlediska zvyšování dosahu našich aktivit, ale také z hlediska rozvoje a zlepšování našich služeb. Bylo to možné díky našim zákazníkům, obchodním partnerům, dodavatelům a našemu týmu People with Drive. Ti všichni k tomuto úspěchu přispěli. Zároveň jsme hned za našimi hranicemi svědky situace, která by se ve svobodné Evropě neměla dít, a přesto se stala skutečností. Ukrajina je součástí našeho podnikání a my se snažíme podpořit naše zaměstnance tím, že se zapojujeme do různých iniciativ pomoci,“ uvedl Ewald Raben, generální ředitel skupiny Raben. „V této těžké době nám jako společnosti záleží nejen na lidech, ale také na životním prostředí. Proto jsme v loňském roce realizovali různé projekty udržitelnosti s ohledem na budoucí generace, do kterých jsme často zapojovali i naše zákazníky. Věříme, že společně dokážeme víc.“

Zdroj: Raben Group