Aktuality

Společnost PST CLC Mitsui-Soko si v Pohořelicích u Brna od začátku roku spekulativně pronajala multi-user sklad kategorie A, konkrétně plochu o velikosti 13 tisíc m2. V lednu v něm hned přivítala první nové nájemce, kterými jsou společnosti BKR patřící do skupiny Velux, Continental a PiCaSo manufaktury. Postupně probíhá navážení skladových zásob nových klientů a oslovování dalších potenciálních klientů, kteří potřebují zajistit skladování. Sklad ještě totiž není plně obsazen, disponuje tedy volnou kapacitou.

Zhruba polovina skladu je nyní vybavena klasickými paletovými regály o pěti zakládacích úrovních. Kapacita těchto regálů od společnosti Mecalux je 7500 paletových pozic.

Outsourcing skladování, celní sklad a dočasný celní sklad

PST CLC Mitsui-Soko ve skladu při outsourcingu skladování, který je výrazným trendem, využívá retraky, čelní vozíky a nízkozdvižné vozíky značky Toyota. „Celý sklad slouží současně jako celní sklad a dočasný celní sklad. Výhodou pro zákazníky je, že jim uděláme kompletní službu od proclení, uskladnění, uvolnění do volného oběhu a dovozu na místo potřeby,“ říká Stanislav Bednář, vedoucí pohořelického skladu společnosti PST CLC Mitsui-Soko. Tento sklad je standardně plně zabezpečen a napojen na pult centralizované ochrany.

Výhodná poloha: dálniční napojení na ČR, Slovensko, Rakousko i Maďarsko

Vzhledem k tomu, že sklad v Pohořelicích u Brna má skvělé dálniční napojení nejen na ČR, ale také na Slovensko, Rakousko i Maďarsko, tak PST CLC Mitsui-Soko očekává, že se ho podaří brzy obsadit dalšími nájemci. Jednání již probíhají.

Sklad v Pohořelicích je vhodný pro skladování všech typů produktů, s výjimkou nebezpečného zboží a zboží s řízenou teplotou. „Jedná se o náš klasický multi-user sklad, ve kterém jsme schopni skladovat například veškeré průmyslové zboží, spotřební zboží, automotive produkty atd.,“ uvádí Jiří Bradna, obchodní ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Zdroj: PST CLC Mitsui-Soko