Aktuality

Firma PKP CARGO INTERNATIONAL úspěšně realizovala první přepravu koksu pro svého dlouholetého významného zákazníka z České republiky do Itálie. Skupina tak nadále zvyšuje počty mezinárodních přeprav a pokračuje v posilování své pozice na evropském železničním trhu, zejména v koridoru sever-jih.

Společnost PKP CARGO INTERNATIONAL v minulém týdnu přepravila první vlak jednou multisystémovou lokomotivou s nákladem 1 220 tun koksu z Ostravy do slovinsko-italské pohraniční přechodové stanice Villa Opicina. Jednalo se o první jízdu lokomotivy PKP CARGO INTERNATIONAL na italském území (na základě vyřízení zvláštního povolení) a zároveň první dodávku koksu dlouholetého klienta skupiny pro italského zákazníka.

„Společnosti skupiny nadále naplňují slovo international ve svém názvu, kdy se nám daří splňovat naše ambiciózní cíle, získávat nové mezinárodní přepravy a posilovat postavení skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL na vysoce konkurenčním evropském železničním trhu. Našemu dlouholetému zákazníkovi z Ostravy, který velmi ocenil bezproblémovou a včasnou přepravu, přístavbu vlaku dle termínu příjemce a celkově rychlost a kvalitu našich logistických služeb, jsme díky našemu know-how pomohli otevřít nové trhy v Evropě. I přes pandemii COVID-19 opět všem dokazujeme, že jsme i v této nelehké době stabilním poskytovatelem dopravních a logistických služeb v Evropě,“ poznamenal Maciej Walczyk, předseda představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL.

Celá trasa přepravy nákladu z ČR až do Itálie vedla přes šest evropských států, kterou PKP CARGO INTERNATIONAL realizovala na vlastní licenci a s jednou (vzhledem k obtížnosti terénu na slovinském území dvěma) ze tří nových multisystémových lokomotiv Vectron. Lokomotivy společnost pořídila vloni především pro tyto dlouhé mezinárodní přepravy. Dopravce uskutečnil přepravu vlaku i s vykládkou tam a zpět za pouhých deset dní oproti plánovaným 12 dnům.

Zdroj: PKP CARGO INTERNATIONAL