Aktuality

Poté, co skupina Kuehne+Nagel oznámila svůj závazek poskytnout Ukrajině pomoc ve formě logistických služeb v hodnotě 10 milionů švýcarských franků, se tým Emergency & Relief Logistics se sídlem v dánské Kodani spojil s velkými humanitárními organizacemi a rychle zorganizoval pomocnou misi.

Z emirátu Šardžá ve Spojených arabských emirátech 29. března vzlétl ukrajinský Antonov An-124, jedno z největších nákladních letadel na světě, a přepravil 111 tun pomoci ze skladu UNICEF v Dubaji ještě téhož dne do Polska. Zboží bylo poté převezeno kamiony na Ukrajinu.

Jean-Cédric Meeùs, šéf globální dopravy v oddělení zásobování UNICEF, poznamenal: „Jedná se o aktuálně nejrychleji eskalující humanitární krizi na světě. Pohotovost, s jakou reagujeme, je proto rozhodující. Vzhledem k tomu, že vzdušný prostor nad Ukrajinou zůstává uzavřen pro civilní lety, umožnil nám tento bezplatný charterový let přepravit obrovské množství životně důležitých zásob během několika hodin do Polska, odkud dále putovaly na Ukrajinu.“

Zdroj: Kuehne+Nagel