Aktuality

Continental, výrobce prémiových pneumatik, pomáhá provozovatelům vozových parků lépe porozumět nejnovějším regulačním požadavkům v jednotlivých zemí.

Proto opět zveřejňuje přehled evropských předpisů,které se týkají zimní výbavy nákladních automobilů a autobusů na webu https://blobs.continental-tires.com/www8/servlet/blob/2206942/6bab9195684b52be8cb9f2dec472c4be/evropsk%C3%A9- p%C5%99edpisy-pro-zimn%C3%AD-v%C3%BDbavu-n%C3%A1kladn%C3%ADch-vozidel-a-autobus%C5%AF-data.pdf

V nadcházející zimní sezóně 2020/2021budou ve vybraných zemích povinné pneumatiky označené symbolem sněhové vločky v hoře (3PMSF). V souladu s těmito regulačními požadavky jsou všechny pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy Continental pro řízenou i hnanou nápravu v palcových rozměrech 17,5; 19,5 a 22,5 k dispozici s certifikací 3PMSF. Společnost Continental nabízí jedno z nejširších portfolií zimních pneumatik pro nákladní automobily a autobusy. Pro bezpečnou jízdu s optimální trakcí i na vlhkých nebo zledovatělých silnicích doporučuje Continental používat na řízené a hnané nápravy nákladních automobilů a autobusů zimní pneumatiky. Specializované portfolio zimních pneumatik Continental jednoduše identifikovatelné symbolem sněhové vločky na bočnici pláště snadno překonává pneumatiky se symbolem M+S a také výrazně překračuje požadavky certifikace Alpského symbolu. Zimní pneumatiky, které jsou označeny symbolem 3PMSF, musí projít standartní praktickou zkouškou definovanou v předpisu OSN 117 a vykazovat vhodnost pro zimní použití na zasněžených silnicích při srovnávacím testu brždění a trakce. Pneumatiky označené M+S (Mud + Snow) mají dezén nebo strukturu běhounu navrženou tak, že v případě sněhu nabízí výkon přesahující standardní pneumatiky. Označení M+S nepodléhá žádnému definovanému jednotnému zkušebnímu postupu.

Zdroj: Continental