Aktuality

Gebrüder Weiss dokončil rozšíření jak překládkového, tak i logistického skladu svojí pobočky v Syrovicích u Brna. „Slavnostním přestřižením pásky jsme spustili provoz i v nově přistavené části logistického terminálu v Syrovicích u Brna, který stojí na našem vlastním pozemku. Celková rozloha využitelné skladové a manipulační plochy vzrostla na 8900 m2. Nově máme k dispozici o 18 překládkových ramp více. Čtyři z nich jsou vhodné pro odbavení zásilek určených koncovým uživatelům,“ říká David Skalka, Oblastní ředitel Morava Gebrüder Weiss ČR.

David Skalka

K přípravám na rozšíření pobočky v Syrovicích přikročil Gebrüder Weiss již v březnu tohoto roku, nyní je již dokončená a předaná stavba v plném provozu. „Navýšení kapacity jednoho z našich páteřních terminálů v ČR vychází z našeho dlouhodobého plánu rozvoje. Realizované úpravy v Syrovicích znamenají, že jsme schopni odbavit větší množství zásilek a také více vozidel za stejný časový úsek než doposud,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. Výměra skladové a manipulační plochy se díky výstavbě nové haly pobočky Syrovice zvýšila přibližně o 1600 m2. 18 nových překládkových ramp zvýší kapacitu ale i rychlost odbavení zásilek. „Čtyři z osmnácti nových ramp jsou uzpůsobeny pro vykládku menších vozidel, která obvykle využíváme k doručení zásilek koncovým uživatelům. Toto je velmi dobrá zpráva pro naše zákazníky ze segmentu e-commerce. Vzhledem k aktuální situaci kolem další vlny Covidu-19 a blížící se vánoční sezóny očekáváme pokračující růst on-line nakupování a tím i růst poptávky po přepravách nebo po efullfilmentu ze strany našich klientů,“ vysvětluje Jan Kodada.

Podobně jako na svých dalších budovách na světě počítá projekt rozšíření pobočky Syrovice s pozdější výstavbu solárních elektráren na střechách logistických hal. Budova byla již v první fázi výstavby vybavena dobíjecí stanicí pro elektromobily.

„Udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí je jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss. Naše společnost si stanovila vlastní globální strategii – dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030. Vedle budování alternativních zdrojů energie se věnujeme také testování a využití alternativních pohonů a podpoře budování potřebné infrastruktury,“ dodává Jan Kodada.

Zdroj: Gebrüder Weiss