Aktuality

Většina průmyslových developerů obdržela stavební povolení na velké průmyslové haly či sklady v Ostravě a jejím okolí. Nově se zde tak objeví téměř třičtvrtě milionu m2 průmyslových nemovitostí.

Jedná se o důsledek toho, že Moravskoslezský kraj a město Ostrava podporují v rámci rekultivace vznik logistických a skladových zón i na území bývalých průmyslových areálů, ve kterých již dnes neprobíhá výroba.

„Díky velké konkurenci a převisu nabídky získávají aktuálně průmysloví nájemci na Ostravsku jedny z nejlepších cen na trhu. Sklady mají navíc řadu lokálních výhod, které jinde v České republice nejsou tak běžné – například až 2,5krát vyšší světlá výška nemovitostí nad průměrem či dostatečně vysoký příkon elektrické energie díky historickému rozmachu průmyslové výroby. Největším lákadlem pro nájemce industriálních nemovitostí je strategická poloha pro pohyb zboží a materiálu z a do Polska a Slovenska,“ uvedla Eva Špicarová, konzultantka v oblasti průmyslových nemovitostí ze společnosti Prochazka & Partners.

Zdroj: Prochazka & Partners