Aktuality

Firma DHL Supply Chain nabízí nyní svým komerčním zákazníkům nové řešení pro balení zásilek přesně podle potřeby, které zvyšuje nákladovou efektivitu a ekologičnost zasílání zboží. Řešení OptiCarton založené na umělé inteligenci pomáhá optimalizovat objem výplně krabic. Vychází přitom ze stávajícího, předem daného portfolia lepenkových obalů. OptiCarton umí dokonce navrhnout rozdělení objednávky do několika jednotlivých zásilek tak, aby se zvýšila nákladová efektivita a snížila uhlíková stopa.

DHL systémem OptiCarton nejenže reaguje na aktuální nedostatek lepenkových krabic a obalového materiálu na trhu, ale první pilotní projekty také potvrzují, že toto řešení nabízí zákazníkům dodatečné benefity v podobě úspor nákladů na přepravu ve výši až 35 procent, přičemž v průměru bylo dosaženo 15 procent. O systém OptiCarton mají mimořádný zájem komerční zákazníci s velkými objemy přepravovaných zásilek, například prodejci v oblasti elektronického obchodování nebo internetové obchody.

Podle prvních kalkulací může optimálně předem sestavená a dobře využívaná sada lepenkových krabic zmenšit nadbytečný přepravní prostor až o 50 procent. Tím se výrazně sníží počet jízd nákladních vozidel. Komerční zákazníci díky tomu ušetří náklady nejen na materiál v podobě nadměrně velkých krabic a výplní, ale také na přepravu eliminací zbytečných jízd. Řešení navíc dokáže poskytovat doporučení, zda a jak objednávku rozdělit, aby bylo dosaženo optimální přepravní konfigurace. Řešení tak vychází vstříc také potřebám koncových spotřebitelů.

Zdroj: DHL