Aktuality

Kvalitní zázemí pro přípravu i samotné závody je pro každého sportovce neocenitelné. Přesuny na jednotlivé závody Světového poháru v biatlonu tak musí zvládat i servisní zázemí, o které se již čtvrtým rokem stará logistická společnost DB Schenker.

Biatlonový kamion v letošním ročníku obměnil tahač za modernější Renault T High 480, a také získal nový polep. Novému designu servisního kamionu v národních barvách dominují malorážkou mířící Michal Krčmář a na startu soustředěná Markéta Davidová. Na návěsu i tahači pak nechybí ani tradiční národní symbol lva.

„Předchozí tahač Volvo už najezdil přes 800 tisíc kilometrů a bylo zapotřebí ho vyměnit. Kamion má poměrně krátké přejezdy mezi závody a pak vždy stojí dva týdny v mrazu nebo vlhku. Různé součástky se tak opotřebovávají rychleji než u jiných návěsů, které sice najezdí statisíce kilometrů navíc, ale jsou neustále v provozu,“ poznamenal Martin Žák, jeden z řidičů biatlonového speciálu. „Zvolili jsme Renault, což je dceřiná značka Volva. Spojuje se v něm osvědčená kvalita pohonných jednotek Volva a komfort pro řidiče, který přináší Renault. Tahač má zároveň veškeré bezpečnostní a ekologické novinky.“

Zdroj: DB Schenker