Aktuality

Red Bull, výrobce energetických nápojů, spolupracuje se společností Cabka, která představila speciálně navrženou paletu BigBag S5 Cabka. Jedná se o významný krok k optimalizaci a šetrnosti k životnímu prostředí v celém dodavatelském řetězci Red Bull.

Klíčovým rysem palety BigBag S5 je její jedinečný design, který je určen speciálně pro přepravu flexibilních středně velkých kontejnerů (FIBC), běžně známých jako Big Bag. Zásadním vylepšením je, že FIBC lze stohovat na sebe, aniž by hrozilo poškození tkaniny FIBC. Tato inovace tedy umožňuje společnosti Red Bull výrazně snížit objem nákladu potřebný pro námořní přepravu. Využitím rozměrů palety BigBag S5 a souvisejících Big Bagů může Red Bull optimalizovat využití prostoru ve standardním 20stopém iso kontejneru. V důsledku toho lze dosáhnout pozoruhodného 20% snížení přepravy kontejnerů, což představuje jasné vítězství pro udržitelnost.

Dříve Red Bull používal jednosměrné dřevěné palety a 40stopé námořní kontejnery pro přepravu ingrediencí energetických nápojů na americký trh, což vedlo k omezené kapacitě užitečného zatížení. Díky přijetí udržitelného paletového řešení Cabka a přechodu na 20stopé iso kontejnery může nyní Red Bull dosáhnout jak nákladové efektivity, tak cílů udržitelnosti.

Zdroj: Cabka