Aktuality

Značka Dunlop představila novou řadu návěsových pneumatik SP247, která vozovým parkům nabízí širší celoroční využití, vysoký kilometrový proběh a nízké náklady na kilometr.

„Řada Dunlop SP247 nabízí funkční všestrannost při jakémkoli nasazení, včetně dálkové dopravy, regionální rozvážky, ve městech i v obtížných podmínkách silničního provozu,“ uvedl Maciej Szymanski, ředitel marketingu užitkových pneumatik Dunlop v Evropě. „Nová produktová řada má vynikající zimní mobilitu, aniž by se to negativně podepsalo na jakýchkoli jiných výkonnostních kritériích. Je plně v souladu s nejpřísnější evropskou legislativou pro zimní pneumatiky požadující pneumatiky s označením sněhové vločky
ve skalním masivu (3PMSF).“

Dunlop SP247 se vyznačují robustním, pěti nebo šestižebrovým dezénem. Jejich nejnovější technologie zahrnují silnou a odolnou konstrukci kostry, hluboké příčné drážky a úspornou běhounovou směs vysoce odolnou proti oděru. Celá řada je plně protektorovatelná. Příčné drážky v profilu běhounu sahají až do dvou třetin plné hloubky běhounu, tedy pod úroveň padesátiprocentního opotřebení. Vytvářejí tak další záběrové hrany, které se zapírají do jízdní dráhy, zlepšují přilnavost pneumatik a prodlužují ji až do pozdního stadia jejich životnosti. K delší provozní životnosti a vysokému kilometrovému proběhu přispívají nové hodnoty odolnosti vůči poškození a opotřebení. Chemické složení a polymerová síť běhounové směsi zaručují nižší spotřebu energie nebo paliva díky dobře zvládnutému valivému odporu při provozu.

Nové pneumatiky Dunlop SP247 nabízejí širší možnosti nasazení za každého počasí
a ve všech rozměrech nesou označení M + S a symbol sněhové vločky ve skalním masivu (3PMSF). Společnosti Dunlop se podařilo splnit nejpřísnější požadavky legislativy Evropské unie, aniž by musela sáhnout k jakýmkoli ústupkům u jiných klíčových výkonnostních parametrů, jako je krátká brzdná dráha a lepší přilnavost za mokra po celou dobu životnosti pneumatiky, hodnota valivého odporu nebo kilometrový proběh.

Zdroj: Dunlop