Aktuality

Společnost Baoli, která je součástí KION Group, uvádí na trh v Evropě, na Středním východě a v Africe zcela novou rodinu elektrických ručně vedených vysokozdvižných vozíků. Nové, velmi kompaktní vozíky KBS 12 jsou určeny pro všechny typy méně náročných aplikací, hodí se do většiny skladů, včetně těch s omezeným prostorem. Díky bezúdržbovým lithium-iontovým bateriím jsou vozíky velmi nenáročné pro svou obsluhu.

Tato nová generace vozíků od Baoli je ideální jako základní vstupní řada v oblasti elektrických ručně vedených vysokozdvižných vozíků. „Jsem si jistý, že tyto vozíky se velmi rychle stanou bestsellery. Překonávají vysoká očekávání našich zákazníků, jejichž potřeby jsou u Baoli vždy na prvním místě. Pokud jde o kvalitu a bezpečnost, nastavuje tato řada vysokozdvižných vozíků v našem segmentu trhu zcela nová měřítka. Vozíky nabízejí bezkonkurenční poměr cena/výkon. Právě výkon a vlastnosti strojů z nich činí perfektní volbu pro méně náročné aplikace v malých a středně velkých skladech,” zdůrazňuje Paolo Poscia, vedoucí školení produktů a řešení.

Nové vysokozdvižné vozíky se dodávají s nosností 1,2 t a maximální výškou zdvihu až 3 600 mm. Jejich vidlice jsou k dispozici s celkovou šířkou 570 mm nebo 685 mm pro různé standardy nosičů nákladu. Nové ručně vedené vysokozdvižné vozíky jsou pro co nejvyšší stabilitu vybaveny čtyřkolovým podvozkem. Vozíky řady KBS 12 s touto výbavou jsou vhodné zejména pro přepravu zboží ve skladu, stohování palet a pro vychystávání zboží z nízké úrovně. Díky mimořádně kompaktním rozměrům je lze používat i ve velmi úzkých pracovních prostorech nebo ve stísněných prostorách.

Ergonomický design

Vozíky se ovládají pomocí ergonomicky navržené oje, která umožňuje řídit všechny funkce pojezdu a zdvihu oběma rukama. To umožňuje ovládání vozíku velmi ergonomicky a bez námahy, což výrazně snižuje únavu obsluhy při práci. Prodloužená oj navíc udržuje bezpečnou vzdálenost mezi obsluhou a vozíkem. To také zlepšuje viditelnost obsluhy při manipulaci se zbožím a snižuje riziko zranění.

Multifunkční displej na oji poskytuje dokonalý přehled o stavu vozíku. Zobrazuje provozní hodiny, stav nabití baterie a servisní informace. Integrovaný přístup pomocí PIN kódu chrání vozík před neoprávněným použitím a eliminuje tím problémy při používání klíčů, jako například jejich ztrátu.

Tři různé modely

Vozíky řady KBS 12 jsou nabízeny ve třech variantách, KBS 12, KBSI 12 a KBSM 12. Model KBSI 12 má pro větší světlou výšku a optimalizovanou ovladatelnost na mírně nerovném povrchu funkci iniciálního zdvihu, která pomocí ovládací funkce přizdvihne ramena vidlic. Díky tomuto systému může zakladač převážet i druhou paletu. To výrazně zvyšuje efektivitu skladových operací. KBSM 12 má naproti tomu mono-lift zdvihový sloup, který poskytuje ještě lepší výhled na vidlice a náklad ve srovnání s tradičním řešením u KBS 12. Přeprava zboží nebo stohování palet je pak podstatně snazší díky skvělé viditelnosti. KBSM 12 je vhodný i pro nízkoúrovňové vychystávání, protože při vychystávání nepřekáží profily stožáru.

Zdroj napájení

Baoli s novou generací vysokozdvižných paletových vozíků také inovuje v oblasti pohonu, KBS 12 je první ručně vedený elektrický vysokozdvižný vozík Baoli, který je standardně vybaven bezúdržbovou lithium-iontovou baterií. Tyto baterie a nabíječka instalovaná ve vozíku umožňují velmi snadné mezidobíjení v jakékoli 230 V zásuvce. To zajišťuje vysokou dostupnost a flexibilitu při každodenním používání. „Touto novou generací vozíků Baoli opět podtrhuje své celosvětové vedoucí postavení v segmentu základních vysokozdvižných vozíků. Tyto vozíky jsou spolehlivé a vysoce kvalitní a nabízejí nepřekonatelný poměr cena/výkon navíc s poprodejní podporou, která v tomto segmentu trhu nemá obdoby,“ uzavírá Paolo Poscia.

Zdroj: Baoli