Aktuality

Scénáře budoucího vývoje předpovídají, že do roku 2030 bude na silnicích po celém světě více než 130 milionů elektromobilů. Zatímco výkon a dostupnost baterií jsou klíčové pro jejich plošné zavedení v dopravě, výrobci čelí novým výzvám v organizaci logistického řetězce.

Přeprava, sběr a recyklace baterií je velmi složitá vzhledem k jejich klasifikaci v kategorii nebezpečného zboží podléhajícího přísným zákonným požadavkům na přepravu a uskladnění. DB Schenker proto spustil novou specializovanou službu, která kombinuje jednotlivé národní a mezinárodní předpisy týkající se typů baterií a způsobů jejich přepravy.

„Baterie jsou hlavním hnacím mechanismem v právě probíhající elektrifikaci světa. S naší globální sítí pokrýváme celé spektrum logistických služeb a jsme schopni vytvořit na míru spolehlivé řešení pro bezpečnou přepravu a skladování baterií. Věříme, že elektromobilita bude hlavním motorem na cestě k udržitelnější budoucnosti. Jsme hrdí na to, že naše nová služba zaměřená na přepravu baterií tento převratný vývoj pomůže zprostředkovat,“ poznamenal Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker.

Zdroj: DB Schenker