Aktuality

Česká republika se stala čtvrtou zemí EU, ve které Nova Post otevřela své pobočky. Před vstupem na český trh společnost zahájila činnost také v Polsku, Litvě a Moldavsku.

Od nynějška mohou Ukrajinci žijící v České republice snadno posílat zásilky domů na Ukrajinu a stejně tak snadno a rychle přijímat balíky, dokumenty a dokonce i cargo náklad od svých příbuzných. Pobočka Nova Post otevřela své dveře zákazníkům v Praze na adrese: Pod Višňovkou 1664/29, Praha 4 – Krč a denně přijímá zásilky, balíky a cargo náklad o hmotnosti až 1000 kg.

„Máme odborné znalosti v oblasti rychlosti dodání, dlouholeté zkušenosti v oblasti přeshraničních zásilkových služeb a nejnovější vybavení, které naším zákazníkům nabízíme. Do České republiky vám doručíme jakékoli zboží z celého světa v nejkratším možném čase a usnadníme také vstup českým firmám na ukrajinský spotřebitelský trh, kde na ně čeká více než 30 milionů zákazníků. V letošním roce otevřeme další pobočky Nova Post v Praze a v Brně a investujeme 3 miliony Kč do rozvoje společnosti v České republice,” říká Vyacheslav Klymov, spolumajitel skupiny Nova Post.

Čestným hostem na slavnostním otevření pražské pobočky byl i Vedoucí úřadu Velvyslanectví Ukrajiny v České republice, Vitaliy Usatyi, který jako první poslal pohlednici na Ukrajinu.

„Od 24. února 2022 jsme svědky událostí, které vnímáme jako největší krizi v dějinách Evropy 21. století. Invaze způsobila mimořádné hospodářské změny a navzdory každodenním výzvám vykazuje ukrajinský obchod pozoruhodnou přizpůsobivost, odolnost a nezdolnost. Příkladem úspěšného soukromého podnikání je Nova Post. Společnost pokračuje v dodávkách jak do okupovaných oblastí Ukrajiny a na frontovou linii, tak i do zahraničí. Jsem přesvědčen, že profesionální práce specialistů Nova Post pomůže navázat oboustranně výhodnou spolupráci mezi ukrajinskými a českými firmami a přiláká tak investice na rychlou obnovu Ukrajiny. Rozšíření pole působnosti Nova Post v EU potvrdilo konkurenceschopnost ukrajinského obchodu v poskytování kvalitních služeb na úrovni světových standardů,“ je přesvědčen Vitaliy Usatyi, Vedoucí úřadu Velvyslanectví Ukrajiny v České republice.

Pobočka je pro zákazníky otevřena denně. Doba dodání je od 5 pracovních dnů.

Zdroj: Nova Post