Aktuality

Průmyslové podniky stále více ve výrobě využívají edge computing. Mohou tak získat a zpracovávat data v místě jejich vzniku, tj. přímo na úrovni výrobního provozu. Technologický koncern Siemens na letošním veletrhu SPS v Norimberku představil novinky v oblasti produktů a služeb určené pro Industrial Edge na všech úrovních. Díky nim mohou uživatelé ještě lépe propojit své informační (IT) a provozní (OT) technologie. Industrial Edge je rovněž součástí otevřené a flexibilní obchodní platformy Siemens Xcelerator.

Softwarový portál Industrial Edge Management (IEM) je určen pro správu hardwarových a softwarových IoT řešení v továrně. Umožňuje centrální správu a řízení všech zařízení, aplikací a uživatelů integrovaných v rámci Siemens Industrial Edge.

Siemens tento softwarový systém nově nabízí jako cloudovou službu (Software-as-a-Service, SaaS): IEM Cloud je k dispozici jako kompletní služba, která zahrnuje nejen infrastrukturu, ale i nastavení systému. Požadavky na operační systém a náklady na konfiguraci jsou minimální. Zařízení pracující v Industrial Edge mohou být začleněna přímo do tohoto řešení. Službu IEM Cloud lze využít k řízení automatizačního softwaru a hardwaru nejen od společnosti Siemens, ale i od jiných poskytovatelů. „IEM Cloud našim zákazníkům maximálně zjednodušuje využívání Industrial Edge computingu – mohou IEM Cloud využívat sami i bez potřebných IT zdrojů pro edge computing,“ uvedl Tomáš Froněk, vedoucí oddělení průmyslové automatizace a řízení partnerské sítě, Siemens Česká republika.

Zdroj: Siemens