Aktuality

Devátý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Králem mladých chemiků pro rok 2021 se stal Jan Najbert ze ZŠ Slovanské náměstí Brno.

V úterý 15. června 2021 se uskutečnilo žákovské mistrovství republiky v chemii. Národní finále největší chemické soutěže proběhlo distančně formou on-line testu a přivítalo 38 nejúspěšnějších žáků, kteří postoupili z krajských kol. Letošní soutěže se zúčastnilo téměř 10 000 žáků osmých a devátých tříd, což dokládá setrvalý zájem mladé generace nejen o soutěž, ale i o chemii jako perspektivní studijní i pracovní obor.

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo formou on-line přenosu za účasti pořadatelů a vyhlašovatelů celostátního finále. První místo vyhlásil děkan FChT Univerzity Pardubice Petr Kalenda, který oznámil, že králem mladých chemiků pro rok 2021 se stal Jan Najbert ze ZŠ Slovanské náměstí Brno. Vítěz získal kromě diplomu a poháru dárkový poukaz od partnerů soutěže v hodnotě 5 000 Kč a příslib přiznání stipendia ve výši 36 000 Kč v prvním akademickém roce studia na FChT Univerzity Pardubice. Druhé místo obsadil Marek Kroviář ze ZŠ Vratimov, třetí se umístila Kateřina Amálie Rumpíková ze ZŠ Luhačovice.

Zdroj: Czech marketing