Aktuality

10. listopadu na výstavišti PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech začala přehlídka čisté mobility e-Salon 2022, kde budou prezentovány například možnosti úspor při nabíjení manipulační techniky. Na této akci nechybí prezentace České asociace pro elektromobilitu či Národního energetického klastru. Výstava e-Salon 2022 je věnovaná elektromobilitě a rozvoji elektromobility v ČR. Potrvá do neděle.

Jedním z účastníků e-Salonu 2022 je společnost Gekkon International, která je členem České asociace pro elektromobilitu. Firma na akci vystavuje dva čelní vozíky, desetitunový a dvaapůltunový vozík z lithiovou baterií, také paletový vozík s lithiovou baterií.

„Prezentujeme vozíky s elektropohonem, které mají lithiovou baterii, což je nejmodernější pohon manipulační techniky. Existuje i vodíková technologie, ale ta u nás v rámci sériové výroby u manipulační techniky zatím není běžná,“ konstatuje Andrea Orlová, která se nově stala výkonnou ředitelkou společnosti Gekkon International.

Hlavní trend: elektromobilita ve spojení s obnovitelnými zdroji

Dodává, že logistika ve firmách se snaží přizpůsobit trendům, jejichž cílem je ochránit životní prostředí. „Jedním z hlavních aktuálních trendů je spojení elektromobility a obnovitelné zdroje, například solární energie. Jde o řešení chránící přírodu,“ uvádí Andrea Orlová a doplňuje, že Gekkon International je v ČR propagátorem myšlenky nabíjení manipulační techniky ze solární energie. „Firmám měříme jejich současnou spotřebu energie, kterou posoudíme z hlediska rozložení do fází. Poté navrhneme řešení přinášející finanční úspory, tedy optimalizaci spotřeby energie za stávajících podmínek od stávajícího dodavatele, následně jsme schopni nabídnout optimalizaci s použitím solárních panelů a úložištěm v baterii v manipulační technice,“ popisuje Andrea Orlová aktuální inovativní trend, který je v ČR na startu. Vysokozdvižný vozík je tak využíván i jako úložiště energie.

Zdroj: Gekkon International