Aktuality

Společnost Schneider Electric nasadila ve svém zařízení v polském Bukownu autonomní mobilní robot MiR500 na přepravu hotových produktů z výrobní linky do skladu

Společnost Mobile Industrial Robots oznámila nasazení mobilního robota MiR500 ve společnosti Schneider Electric Industries, ve výrobním zařízení Bukowno v Polsku. Autonomní mobilní roboty přepravují palety se zbožím o hmotnosti až 400 kg mezi výrobou a sklady, přičemž pomáhají optimalizovat interní logistiku, redukovat přepravní náklady a zlepšit úroveň bezpečnosti. V rozhodnutí pro technologii MiR hrála hlavní roli flexibilita, pracovní bezpečnost, přepravní nosnost a jednoduchost použití. Na základě ROI kalkulací o snížení nákladů na interní logistiku a potřebu palet odhaduje zákazník rychlou návratnost investice do technologie mobilních robotů.

„Nasazení mobilních robotů schopných přepravy produktů ve dvou vrstvách na jedné paletě nám umožnila umístit do kamiónu více zboží. To nám pomáhá redukovat přepravní náklady a díky nižšímu počtu palet optimalizovat celkové náklady,“ řekla Agnieszka Naleźnik-Jurek, manažerka technického oddělení ve Schneider Electric.

Robot MiR500 pracuje 24 hodin denně ve třísměnném provozu, přičemž pokrývá 8 přepravních tras v průměrné délce 140 metrů. Během jedné směny najede robot 5,5 – 6 km. Po zadání úkolu od pracovníka skladu robot vyzvedne prázdnou paletu ve skladu a převeze ji na výrobní linku. Zde prázdnou paletu odloží na rack a vyzvedne paletu naloženou zbožím, kterou přepraví do skladu. Pokud není aktuálně dostupný žádný další úkol, automaticky odjede do nabíjecí stanice.

„Autonomní roboty MiR umožňují podnikům optimalizovat interní logistiku bez nutnosti změny výrobního prostředí, a to díky vysoké nosnosti, flexibilitě a snadnému použití. Tyto výhody byly rozhodující i pro technické pracovníky ve Schneider Electric Bukowno,“ uvedl Lukasz Maka, manažer MiR Robots ve společnosti Astor, která je lokálním partnerem MiR na polském trhu.

MiR500 je vybaven zdvižným modulem MiR Pallet Lift, který zjednodušuje vyzvedávání palet umístěných na MiR Pallet Racku. Instalované I/O senzory propojené s Wi-Fi sítí poskytují informace o aktuální pozici robota, což dovoluje neustále monitorovat trasu přepravovaných palet. Všechny informace o objednávkách jsou dostupné v rámci interního podnikového systému. Po několika měsících ostrého provozu dokázali ve Schneider Electric optimalizovat interní přepravu do takové míry, že bylo možné zapojit robota MiR i do dalšího výrobního procesu.    

Původní AGV technologie neumožňovala jakékoliv změny výrobního nastavení a pokaždé bylo nutné překonfigurovat celou operaci. Díky flexibilitě robota MiR mohl zákazník reorganizovat výrobní nastavení mnohem rychleji, bez dodatečných nákladů a bez nutné externí podpory.

Zdroj: Mobile Industrial Robots