Aktuality

Metrans, železniční společnost Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), rozšířila slovenský hlavní terminál v Dunajské Stredě o zhruba pět hektarů. Metrans tak svým zákazníkům nabízí nové možnosti skladování a přepravy na jednom z nejvýznamnějších intermodálních uzlů ve střední Evropě.

Intermodální společnost Metrans rozšířením svého terminálu v Dunajské Stredě na Slovensku reagovala na zvyšující se poptávku zákazníků po skladovacích a přepravních řešeních v tomto regionu. V důsledku expanze má nyní Metrans plochu terminálu 326 000 m², což odpovídá přibližně 45 fotbalovým hřištím. Expanzní plocha 50 000 m² bude sloužit hlavně pro opravy a skladování kontejnerů. Na této ploše je také vybudována nová myčka kontejnerů.

Peter Kiss, generální ředitel společnosti Metrans, uvedl: „Jsme rádi, že rozšíření našeho terminálu v Dunajské Stredě nám umožní nabídnout našim zákazníkům další vylepšené služby v našem centrálním logistickém uzlu.“

Terminál Metrans v Dunajské Stredě na Slovensku je od roku 1999 důležitým uzlem pro intermodální přepravu mezi střední a jihovýchodní Evropou. Metrans neustále rozšiřuje svou evropskou síť intermodálních spojení a vnitrozemských terminálů. Společnost se zaměřuje na ekologická řešení dopravy po železnici.

Zdroj: Metrans