Aktuality

Společnost Gebrüder Weiss začala pro přepravu nákladů z Asie do České republiky využívat nákladních charterových letů. „V letošní předvánoční špičce se naplno projevily potíže s aktuální nákladovou kapacitou pozemní i námořní dopravy z Číny a dalších asijských zemí. V Gebrüder Weiss jsme zareagovali využitím přímé letecké linky, která přistává na letišti Ostrava-Mošnov,“ vysvětlil Adam Smýkal, Country Manager Gebrüder Weiss Air&Sea ČR/SK.

První nákladní speciál Boeing 777-300, s nákladem o objemu přes 150 krychlových metrů, přistál v České republice 12. prosince, další lety jsou plánovány na pátek 17. prosince a neděli 19. prosince 2021. Ostrava je přitom výhodným logistickým uzlem jak pro importní, tak i exportní zakázky, jejichž přepravu Gebrüder Weiss zajišťuje.

„Díky charterovým letům jsme schopni rychle přepravit velké množství zboží pro naše zákazníky. To je pro naše partnery ve vrcholící nákupní sezóně priorita číslo jedna. Stejně jako v jiných případech, i nyní je pro nás zásadní, aby se na služby Gebrüder Weiss mohli naši klienti i přes složitou situaci v námořní a pozemní dopravě maximálně spolehnout,“ dodal Adam Smýkal.

Zdroj: Gebrüder Weiss