Aktuality

Společnost Emirates zřídila humanitární letecký most mezi Dubají a Indií pro přepravu urgentně poptávaných farmaceutických pomůcek a humanitární pomoci, aby Indii podpořila ve snaze zvládnout závažnou situaci vzniklou pandemií COVID-19.

Společnost nabídne bezplatnou přepravu nákladu v případě volné kapacity na všech svých letech do devíti měst v Indii, aby pomohla mezinárodním nevládním organizacím v rychlé dodávce humanitární pomoci tam, kde je to potřeba. Již v posledních týdnech přepravila společnost Emirates SkyCargo léky a zdravotnické vybavení pravidelnými a charterovými nákladními lety do Indie.

Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates, uvedl: „Společnost Emirates je s Indií hluboce spjata již od našich prvních letů do Indie v roce 1985. Soucítíme s indickým lidem a uděláme vše pro to, abychom Indii pomohli se opět postavit na nohy. Společnost Emirates má v oblasti humanitární pomoci bohaté zkušenosti a v rámci 95 letů týdně do 9 destinací v Indii budeme pravidelně a spolehlivě zajišťovat nákladní kapacitu pro dodávky humanitární pomoci. International Humanitarian City v Dubaji je největším centrem pro řešení krizí na světě a Emirates s ním bude úzce spolupracovat, abychom usnadnili převoz urgentně poptávaných zdravotnických potřeb.“

První zásilka s humanitární pomocí koordinovaná IHC zahrnovala více než 12 tun víceúčelových stanů od Světové zdravotnické organizace určených pro Dillí.

Emirates uzavřela také partnerství s UNICEF a dalšími partnery a prostřednictvím logistické aliance pro distribuci vakcín (Dubai Vaccine Logistic Alliance) se zavázala k rychlé přepravě vakcín proti COVID-19 do rozvojových zemí. Doposud bylo přepraveno společností Emirates téměř 60 milionů dávek vakcín, což je zhruba každá dvacátá vakcína, která byla ve světě použita.

Zdroj: Emirates